Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Kaerl-Kristjan Karpin

Noorte Euroliiga: Joventut ja Karpin jäid finaalis alla Barcelonale ning Final Fouri ei pääsenud

09.01.2017

Karl-Kristjan Karpin ja Badalona Joventut jäid ühe võidu kaugusele Euroliiga noortesarja finaalturniirist, mis peetakse maikuus samal ajal ja samas kohas Euroliiga Final Fouriga. Karpin sedakorda põhitegijate hulka veel ei kuulunud.

Euroliiga noortesarjas (U18) peetakse jaanuaris-veebruaris neli turniiri, iga turniiri parim meeskond pääseb finaalvõistlusele Istanbuli, kirjutas Delfi Sport.

 

L`Hospitalet´is peetud turniiril osales kaheksa klubi. Tasavägises avamängus võideti 72:68 võõrustajad, siis seejärel juba märksa kindlamalt 70:57 Zagrebi Cedevita ning 82:56 Ateena Panathinaikos.

 

Eesti noortekoondise tsenter Karpin sai kahes esimeses mängus väljakule kokku kümneks minutiks, Panathinaikosega rassis aga lausa 30 minutit. Panathinaikose vastu jäi saagiks 3 punkti ja 4 lauapalli.

 

Poolfinaalis oli Badalona võistkond üle Gran Canaria U18 tiimist 93:76. Karpin sai mänguaega üle kaheksa minuti ja tõi kaks silma. Esikohamängus kohtusid niisiis puhaste paberitega finaali jõudnud Barcelona Lassa ja Joventut. Finaalis oli kindlalt parem Barcelona 74:58, kolmanda veerandaja järel juhiti juba 63:35.

 

Karpin teenis finaalis mänguaega 8 minutit, viskas 4 punkti ja võttis 4 lauapalli. Kokkuvõttes olid tema näitajad: keskmiselt 11:30 minutit, 2,6 pt, 2,2 lp. Kahepunktivisete tabavus 36,4 % (11/4), vabavisked 83,3 % (6/5).

 

Barcelona üks liidreid oli leedulasest mängujuht Arnas Velička, kes viskas 15 punkti ja andis 4 korvisöötu. Olgu lisatud, et 2. novembril sai Karpin alles 16.

 

Vaata mängu täispikkuses SIIT.

 

NB! Jaanuarikuu ajakirjas Basketball (mis on sisult noorte erinumber), ilmub ka pikem lugu Karpiniga.

 

Delfi Sport, Basket.ee

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Saksamaa