Rait Laane klubi kerkis neljandaks, eestlaselt 15 pt

15.01.2017

Rait-Riivo Laane koduklubi Pireuse Ethnikos sai Kreeka korvpalli esiliigas napi 96:94 võidu Arkadikose üle. Eesti koondislane kandis kohtumises suurt vastutust ja rolli.

Ligi 35 minutit mänguaega saanud eestlasest mängujuht tõi 15 punkti (kahesed 2/2, kolmesed 3/2, vabavisked 5/5), võttis maha 3 lauapalli, jagas 3 korvisöötu ja tegi ühe vaheltlõike, lisaks kolm viga ja kaks pallikaotust.

Ethnikose resultatiivseimaks kerkis Nikos Kokkalis 34 punktiga, Arkadia linnameeskonna parim oli Giannis Prodromou 27 punktiga.

Εθνικός - Αρκαδικός 96-94

Δεκάλεπτα: 25-21, 44-47, 61-72, 96-94.
Εθνικός (Βλάχος): Ππαπέτρου, Ντουζίδης, Μάρτζος 14 (2), Αντωνάκης 12 (3), Κόκκαλης 34 (1), Λάανε 15 (2), Παπαφλωράτος 4, Μαχαίρας 11, Χάλαρης 4, Δρόσος 2.

Mängu tipphetki näeb SIIT.

8 võitu ja 5 kaotust asetavad Ethnikose liigatabelis viiendale kohale. Olgugi, et tegu on Kreeka tugevuselt teise liigga, on põhiviisiklase staatus ses sügavate traditsioonidega klubis eestlase jaoks auasi ja tunnustus. Laane on mänginud 13 mängus keskmiselt 28,3 minutit ja kogunud 9,5 pt, 2,8 lp, 4 rs. Kahepunktivisked 50 %, kolmesed 36 %, vabavisked 82 %.

Ees on Ethnikosel nüüd kaks rasket mängu, esmalt 21. jaanuaril kodus Doukasega (saldo neil 10-2 ja kolmas koht), seejärel võõrsil Kavalaga (saldo 4-8, koht 12.). Samas, Kavala on suur keskus ja hulk hooaegu ja A1-s mänginud klubi.

Tabelis mängud, võidud, võidud lisaajal, kaotused lisaajal, kaotused, korvide vahe, punktid

1. Panionios 13 12 1 0 0 1005:862 26
2. Iraklis 13 11 0 0 2 996:857 24
3. Douka 13 10 1 0 2 1057:908 24
4. Ethnikos Piraeus 13 8 0 1 4 1031:1015 21
5. AEL 1964 B.C. 13 8 0 0 5 980:913 21
6. Aiolos Astakou 13 8 0 0 5 980:913 21
7. Faros Keratsini 12 8 0 0 4 997:884 20
8. Psychikou 13 6 0 0 7 926:948 19