SC kaotas võõrsil favoriidile, Kotsar oli hädas vigadega

22.01.2017

NCAA-s kohtus South Carolina öösel ühe favoriidi Kentucky'ga. Viienda asetusega Kentuckyle SC võõrsil päriselt vastu ei saanud, vastu tuli võtta 69:85 kaotus.

Kohtumist kahe liidergrupi meeskonna vahel jälgis Lexingronis Rupp Arenal ligi 25 000 silmapaari.

South Carolina jäi kaotusseisu 0:7, 3:13 ja 6:23 ent tuli suurest miinusest välja - parimal juhul jõuti numbriteni 27:30. Poolaeg siiski 38:47.

Teist poolaega alustas SC 5:0 (seis 42:47), kuid Kentucky vastas omalt poolt 7:0 spurdiga - seis võõrustajaile 55:44. Veel korra õnnestus hiljem SC-l tulla veidi lähemalt (52:60), kuid meeskonnana oli Kentucky siiski parem. Ka oli SC hädas vigadega, mis mõningate arvates oli kohtunike liigse usinuse teene.

Lõppseis Kentucky kasuks 85:69 ja seda hoolimata SC snaiperi Sindarius Thornwelli isiklikust rekordist - 34 punkti (sh vv 15/14). Ka Maik-Kalev Kotsar oli hädas vigadega ja istus suure osa mängust seetõttu pingil. 16 minutiga kogunes tema arvele 4 pt, 1 lp, 1 rs ja 1 vl (visked 2/2).

Võitjate kasuks tõi Malik Monk 27 pt, Edrice Adebayor 18 pt ning Derek Willis 12+7 lp. Neid nimesid võib tuleval hooajal lugeda küllap NBA kokkuvõtetest. SC poolel puudus oluline mees, PJ Dozier (9,5 pt, 3,6 lp, 2,3 rs).

Kentucky, kelle eest on viimastel aastatel mänginud näiteks John Wall, DeMarcus Cousins ja Anthony Davis, püsib konverentsis endiselt võitmatuna (kokku saldo 17-2). South Carolina sai aga oma esimese konverentsisisese allajäämise ning jätkab hooaega 15 võidu ning nelja kaotusega.

SC peatreener Frank Martin pressikonverentsil - vt, kuula SIIT.