Mailis Poki hea hoog Saksamaal jätkub, võidumängus tartlannalt 19 pt

23.01.2017

Saksamaa Bundesligas pidas Rutronik Stars Keltern pühapäeval raske kodumängu BC Pharmaserv Marburgiga ning võitis pärast kaotatud poolaega 76:65. Mailis Pokk oli koduvõistkonna resultatiivseim.

Keltern jäi üsna veenvalt taha juba avaveerandil. Poolaeg kuulus Marburgile 43:34. Kolmanda veerandi võitis aga Keltern koguni 24:7, pöörates mängusaatuse enda kasuks. Lõpuks niisiis +11 Kelternile ja liidrikoht säilis. Wasserburgil on siiski võite samapalju.

Üle 29 minuti mänginud eestlanna tõi hea tabavuse juures 19 pt ja võttis 2 lp. Poki kahesed 7/5, kolmesed 6/3. Tegu oli Mailise seni resultatiivseima mänguga Bundesligas, karikasarjas kogus ta mäletatavasti hiljuti 27 silma. Emmanuella Mayombo kogus 18+5+4, Jasmine Thomas 10+4+4, Maja Vucurovic 10 pt.

Pokk on Bundesligas mänginud keskmiselt 23 ja pool minutit ning kogunud 7,8 pt, 2,3 lp ja 0,8 rs. Kahesed 46 %, kolmesed 40 %, vv 74 %.

Lisaks Bundesligale on Keltern veel konkurentsis FIBA Eurocupis, kus neljapäeval on ees 1/8-finaali kordusmäng võõrsil türklaste Istanbuli YD Universitesiga (avamäng kodus 62:76, Pokk 16 pt). Saksamaa karikasarjas (Pokal) on ennast mängitud Final Four'i - see toimub 25.-26. märtsil.

Järgmise liigamängu peab Keltern 28. veebruaril võõrsil Chemnitzi vastu. Nemad on kümnendal kohal 5 võidu ja 9 kaotusega.

*       *       *

II Bundesligas jätkasid eestlannade klubid võidukalt. Põhjas võitis Wolfenbüttel võõrsil Krofdorfi 70:58 (37:31). Birgit Piibur mängis 27:40 ja tõi 10 pt, 2 lp, 7 rs. Naiskond jagab liidrikohta (10-2) koos Veilcheni klubiga.

Lõuna regioonis alistas Bamberg kodus Wasserburg II 73:50 (40:23). Liisi Sokman kogus pealt 30 minutiga 8+8+4, Janett Perv 14 minutiga 3+4+1. Bamberg on regioonis teisel kohal (10-3).