Kanguri käsi oli täpne, ent Varese püsib punase laterna rollis

23.01.2017

Kristjan Kanguri koduklubi Varese kaotas Itaalia meistrivõistlustel kodus Sassari Dinamole 76:83 (42:42). Vastane tõusis jagama neljandat-viiendat kohta, Varese jäi viimaseks.

Tasavägiselt kulgenud kohtumises juhtis Varese kolmandal veerandil paar korda viie punktiga, aga viimasele vaheajale mindi siiski Sassari 62:61 edusseisus. Viimase kümne minuti jooksul ei suutnudki Varese enam külalisi kätte saada ja lõpuks võitis Sassari seitsme punktiga, vahendas ERR Sport.

Kangur viibis platsil 23 minutit ja oli selle ajaga meeskonna resultatiivseim, kogudes 16 punkti (kahesed 9/8, kolmeisedi ei proovinud). Lisaks võttis eestlane kolm lauapalli. Ka tema kasutegur 15 oli Varese parim. Pluss-miinus: -5. Mängu tipphetki vaata SIIT.

Dominique Johnson toetas kodumeeskonna 14 punktiga, Aleksa Avramovici ja Christian Eyenga nimele jäi kümme silma. Sassari ridades oli resultatiivseim Rok Stipcevic, temalt 21 pt, 6 lp, 5 rs.

Viimased viis mängu kaotanud Varese on vajunud nüüd Itaalia liigas nelja võidu ja 12 kaotusega viimasele positsioonile, mis tooks kaasa kõrgliigast väljakukkumise. Samas, Varese õnneks kaotasid sel nädalavahetusel ka kõik alumise otsa põhikonkurendid, mistõttu iga järgnev võit võib klubi taas tõusta aidata. "Turvaline" 14. koht on vaid ühe võidu kaugusel.

34-aastane eestlane on osalenud Lega A-s Varese eest tänavu keskmiselt 26,5 minutit ja kogunud 5,6 pt, 3,3 lp ja 1,2 rs. Kahesed 44 %, kolmesed 24 %, vv 90 %.