Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
U18 koondise viivad kodusele EMile Vaido Rego, Indrek Reinbok, Gert Kullamäe ja Martin Rausberg

Neljapäeva pärastlõunal loositakse suvise U18 EMi alagrupid

25.01.2017

Homme kell 15.30 Eesti aja järgi loositakse Münchenis 2017 a suve U18 EM-turniiride alagruppide koosseisud. Turniire võõrustavad Bratislava (A-divisjon) ja Tallinn (B-divisjon).

EMi alguseni Tallinnas jääb seega täpselt pool aastat ja neli päeva. Ootame homse ära ja seejärel peaks uudiseid/sündmusi seoses Tallinna turniiriga saabuma juba regulaarselt. Peagi on valmis saamas juba ka oma ala tuntud Eesti tegija Karmo Ruusmaa käe läbi valmiv turniiri logo.

 

Loosimine Münchenis algab niisiis kell 14.30 sealse ja kell 15.30 Eesti aja järgi. Ülekanne on nähtav: https://twitter.com/FIBA; FIBA Facebooki lehel ning tõenäoliselt ka FIBA Youtube'i kanalis. 

 

B-divisjoni EM peetakse Tallinnas 28. juulist 6. augustini, osalevad koguni 24 riigi koondised (A-divisjonis on võistkondi 16). EMi peaareeniks saab aprillis remondist valmis Kalevi Spordihall, lisaks toimuvad mängud TTÜ Spordihoones ja Audentese SH-s. Kalevi SH-sse mahub koos seisukohtadega 2000 pealtvaatajat.

 

Igas hallis on igapäevaselt neli kohtumist. Eesti mängud algavad ilmselt ühel ja samal kellaajal. Mängude kalender saab paika hiljemalt veebruari algul. Moodustatakse neli kuueliikmelist alagruppi.

 

Kuueliikmelised alagrupid tähendavad seda, et edasi kaheksa parema hulka playoffi (veerandfinaali) pääseb vaid grupi kaks paremat. Kolmas ja neljas mängivad juba kohtadele 9.-16. ning viies-kuues kohtadele 17.-24.

 

*       *       *

Eesti U18 noormehed tulid juulis Skopjes toimunud EMil seitsmendaks, kaotades veerandfinaalis napilt ja valusalt Slovakkiale (koondisest olid eri põhjusil puudu Raieste, Erkmaa, Treier, Mitt, Jürgens, Niits jmt). Slovakkia koos Montenegro ja Ukrainaga tõusid A-divisjoni.

 

B-divisjoni langesid ning Tallinnas osalevad Rootsi, Iisrael ja Horvaatia. Viimane, tugevate juurtega korvpalliriik, pidi A-divisjoni 13.-14. koha mängus tunnistama Läti paremust. Tugevamatest Tallinnas osalevatest riikidest võiks veel välja tuua Belgia, Poola, Valgevene, Inglismaa, Tšehhi, Gruusia ja alati ohtliku Islandi.

 

Horvaatia muuseas on noorte maailma edetabeli neljas riik ning mulluse U16 EMi samuti neljas koondis (Rootsi 12., Poola 15., Iisrael B-div. 2.). A-divisjoni tõuseb, nagu tavaks, kolm paremat. Seega, vaja on jõuda vähemalt poolfinaali ja võita pronksimäng - kak minumum. Sestap on eriti oluline läbida alagrupp puhaste paberitega, et vältida veerandfinaalis kõige tugevamaid konkurente.

 

Eesti U18 koondis võitis jaanuari algul koduse BSBC turniiri, kus meie paremust pidid tunnistama Rootsi, Soome ja Läti (puudusid Treier, Maide, Karpin). Suvel, enne EMi võõrustab Eesti Lätit, Leedut ja veel üht külalisesinejat kodusel Balti matšil.

 

Olgu siinkohal ära toodud ka viimase kümne aasta (2007-2016) EMide edukamad riigid noormeeste U18 EMilt:

 

Serbia 2-2-1

Türgi 2-1-2

Leedu 1-3-1

Horvaatia 1-1-2

Kreeka 2-1-0

Hispaania 1-0-1

Prantsusmaa 1-1-0 (tiitlikaitsja)

Läti 0-0-2

Itaalia 0-0-1

Venemaa 0-1-0

 

U18 EMi toetajad
Utilitas, G4S, Tallinna linn, Spordi- ja Noorsooamet, Eesti Kultuurkapital, Eesti Kultuuriministeerium
Koostööpartnerid
Kalevi Spordihall, TTÜ Spordihoone, Audentese Spordihall, Hotell Dzingel, Toyota

 

Pildil: Erki Kuhi, kes hinnati BSBC-l meie treenerite poolt koondise parimaks.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Saksamaa