Kurbase Kings alistas kodus Puideti Jämtlandi

04.02.2017

Rootsi korvpalli kõrgliigas alistas Tanel Kurbase meeskond Södertälje Kings koduväljakul Jaan Puideti klubi Jämtlandi 81:75 (38:36). Hooaja esimene omavaheline duell lõppes Puideti leivaisa 86:78 paremusega.

Södertälje oli teisel poolajal pidevalt mõne punktiga ees, kuid otsustavat äraminekut ei suudetud teha. Kui minna jäi veidi alla kolme minuti vähendas Jämtland taas vahe kahele silmale, kuid enamaks jõudu ei jätkunud. Lõpuvile kõlades särasid tablool kodumeeskonna 83:78 võidunumbrid.

Algkoosseisus platsile tulnud Kurbas mängis 29 minutit, viskas viis punkti (kahesed 4/1, kolmesed 2/1, vabavisked 2/0), võttis viis lauapalli, andis ühe resultatiivse söödu ja tegi kaks viga.

Puidet mängis Jämtlandi eest 24 minutit, viskas kaks punkti (kahesed 1/0, kolmesed 2/0, vabavisked 2/2), võttis viis lauapalli, andis ühe resulatiivse söödu, tegi kaks vaheltlõiget ja kaks viga.

Tähelepanuväärse faktina oli Puideti pluss-miinus reiting +13 ehk selgelt meeskonna parim, kuigi Jämtland kaotas kohtumise kuue silmaga. Seega Puideti platsil veedetud aja jooksul kulges Jämtlandi mäng kenasti.

Tanel Kurbas (28a-196cm) on kogunud seni hooaja jooksul keskmiselt 9,6 pt, 2,8 lp, 1,2 rs; kahesed 54 %, kolmesed 35 % ja vv 73 %.

Jaan Puidet (24a-192cm) vastavalt on kogunud 7 pt, 4,7 lp, 1,3 rs. Kahesed 42 %, kolmesed 31 % ja vv 90 %.

Södertälje hoiab liigatabelis võiduprotsendilt Lulea (18-4) järel 13 võidu ja viie kaotusega teist kohta. Jämtland on kümne võidu ja 11 kaotusega seitsmes, aga tabeli keskpaik on üpris tihe.