Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Aleksei Len, Phoenix Suns nr 21

Noor ukrainlasest NBA talent: „Tahan EMil mängida“ (täiendatud Fessenko uudisega)

09.02.2015

Väike tormihoiatus saabus Eestile Ukraina Korvpalliliidu kodulehelt, mis teatas, et EM-finaalturniiri koondisega soovib liituda nende staar Phoenix Sunsist – 21-aastane Aleksei Len.

Marylandi ülikooli õppinud ning sel aastal päris hästi oma koha Sunsis välja mänginud 21-aastane Alex Len (216 cm) on 51 NBA mängus keskmiselt 20,4 minutiga toonud 6,2 punkti ja võtnud 6 lauapalli, lisaks 1,5 blokeeritud viset. Tabavus 55,6, kolmestel 33 % ning vabavisetel 71 %.

 

Kui vaadata viimaseid paremaid mänge, siis 25. jaanuaril LA Clippersi vastu sai Len kirja 15 punkti ja 6 lauda. 11. jaanuaril Memphise vastu läks kirja 14+13lp. Senine suurim punktisaak sel hooajal – 19, on pärit mängust Boston Celticsiga 17. novembril.

 

"Igaüks võib grupist teise ringi pääseda"

„On hea vaadata, millise arengu on viimastel aastatel Ukraina koondis läbi teinud. Eelmisel EMil saime hea tulemuse ning MMil oli näha, et meil on konkurentsivõimeline koondis. Mike Fratello ja Ukraina korvpalliliit on teinud ära meeletu töö ning ma olen meie tulevikus kindel“, teatas Len.

 

„Meie alagrupis võib igaüks pääseda järgmisse ringi. Leedul on rohkem kogemust kui ühelgi teisel ses grupis, kuid üldiselt on täiesti ennustamatu, kuidas meeskonnad isekeskis mängivad ja kes edasi pääsevad. Tean, et meie konkurentide ridades on palju andekaid mängijaid. Olen siiski veendunud, et me suudame olla Eurobasket 2014 turniiril edukad. Oleks hea, kui saaksime kõrgema koha kui 2013 a EMil (toona kuues – toim.),“ lisas mängija.

 

Ta lõpetas: „See on tähtis turniir ukraina korvpalli jaoks, kuid hetkel on sellest pisut vara rääkida, kuna olen täielikult keskendunud NBA hooajale. Samas ütlen ette ära, et tahan EMil mängida oma riigi eest ja anda oma panuse meie riigi korvpalli progressi.“

 

Välismaal mängijaid igast liinist

Mike Fratello hoolealustest mängivad välismaal veel: Egene Jeter (Shandong, Hiina), Viatšelav Kravtsov (Foshan, Hiina), Sergi Gladõr (Nancy, 11 p keskmiselt Eurocupis), Svjatoslav Mihhaljuk (Kansas Jayhawks), Kirill Natjaško (Lietuvos rytas).

 

Hooaja keskel liikus Oleksandr Lipovõi Belgradi Crvena Zvezdast kodumaale Kiievi Budivelnõkisse. Hiinas palliva Kravtsovi eelmine klubi oli aga samuti Phoenix Suns (varem ka Milwaukee ja Detroit). Ukraina ekskoondislane on ka Kalev/Cramoga liitunud 29-aastane Oleksi Petšerov (213).

 

Ukrainas mängivatest koondislastest tuleks ära mainida: Maksim Pustozvonov (Azovmaš), Oleksandr Mišula (Dnepr), Maksim Kornijenko (Donetsk), Igor Zaitsev (Azovmash), Artjom Pustovõi (Himik), Smitro Zabirtšenko (Budivelnõk).

 

NB! Olgu lisatud, et FIBA.com lehel ilmus just 9. veebruaril artikkel Kirilo Fessenkost, Saraatovi Avtodori ukrainlasest tsentrist, kes muu hulgas tähendas, et kui ta on tervise juures ning vormis ning kui teda kutsutakse, siis liitub temaga suvel koondisega. See oleks esimene kord, kui Fessenkot näeb Ukraina koondises. Üheks selgeks tõukeks tema otsusel oli just Leni avaldus USAs.

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Saksamaa