Marten Maide teist aastat järjest osariigi teine, eestlane finaalis üleplatsimees

27.02.2017

Nädalavahetusel jõudis Eesti U18 koondise kandidaat Marten Maide USA-s Carmel Christian'i koosseisus NCISAA-2A-s (North Carolina meistrivõistluste finaalturniiril) finaali, kus tuli alla vanduda Village Christian'ile. Maide oli mängu resultatiivseim.

Marten Maide on niisiis teist aastat järjest North Carolina teine (mullu Nortside Christian Academy koosseisus). Kohtumist jälgis kohapeal Maide kunagine treener Marko Parkonen, samuti isa Priit Maide.

Village Christian 73, Carmel Christian 61 (halftime 32 - 41)

VILLAGE CHRISTIAN - Jordan Ratcliffe 20, DeKari Johnson 19, Omari Wilson 13, Jarvez Ellis 10, Nassyr Daniels 9, Josh Haymer 2.

CARMEL CHRISTIAN - Marten Maide 21, Donovan Gregory 18, Shawn Morrison Jr. 6, Greg McDonald 6, John Bryan 4, Zach Prevette 3, Ford Cooper 3.

Vastaste maakonnaleht Fayobserver avaldas vastaste peatreeneri Kurtis Dardeni tsitaate Maide kohta: "Ta oli meil koguaeg in scouting report ja tähelepanu all, aga ta ikkagi leidis vabu viskekohti. Poolajal fokuseerisime temale veel rohkem, see teatud määral aitas. Asjad muutusid teisel poolajal."

Maide tabas mängus viis kolmest, kolm kahest, kokku 21p. Carmel Christiani 18 esimesest punktist tõi Maide 10, sh kaks kolmest.

Reedel toimus NCISAA-2A poolfinaal, vastas Concord First Assembly, mille Carmel Christian võitis 79:76. Maide arvele ses mängus jäi 14 punkti.

Nädal varem jõudis Carmel Christian Southern Piedmont Conference'i finaali, alistades 90:67 United Faith Christian Academy. CCS peatreener on teatavasti nimekas Byron Dinkins.

CCS (Carmel Christian School): Marten Maide 18, Shawn Morrison Jr 17, Donovan Gregory 18, Myles Pierre 19, Greg McDonald 10, Zach Prevette 8. Maidelt neli kolmest.

Marten Maide tegemistest Suure Lombi taga saab lugeda ka ajakirjast Basketball. Jälgige mängu!