Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor

Rain Veideman siirdub Itaalia A2 klubisse Udine (täiendatud, klubi info)

05.03.2017

BC Kalev/Cramo tagamängija Rain Veideman allkirjastas välisallikate kohaselt lepingu Itaalia esiliiga klubi Udine Apu GSA-ga. Ametlikust lepingust andsid teada Itaalia klubi, Eurobasketi portaal ja agentuur Sportando. Eesti avaldas esimesena uudise ERR Sport välisallikate põhjal.

Nii Kalev/Cramo klubis kui paljudes kõrvaltvaatajates on Veidemani lahkumine hämmastust ja palju küsimusi. Otsus on siiski mehe enda teha.

Udine Apu GSA mängib Itaalia Lega A2-s idadivisjonis, sel hooajal on nad 23 mängust võitnud kümme, paiknedes 16 meeskonna seas kümnendal kohal. Samas ei ole playoff-lootus nende jaoks kadunud; kaheksandast kohast lahutab vaid kaks võitu. Pidada jääb veel siiski vaid seitse kohtumist. Olemas on ju koht langeda madalamale.

 

Klubi teatas sotsiaalmeedias, et sõlmis Veidemaniga lepingu, lisades, et leping on tehtud hooaja lõpuni. Üllatavat uudist kommenteerima on klubi poolehoidjad sotsiaalmeedia saitidel valdavalt positiivsed. „Tundub hea kaup“; „Ehk õnnestub nüüd tabelis väike tõus teha“; Loodame Raini punktidele“.

 

Udine FB lehele on lisatud ka Veidemani (25a-192cm) punktikokkuvõte tema mängust Riia VEFi vastu eelmisel hooajal (27 pt, 6 lp) - vt SIIT.

 

Esitame siin ka üsna kehvakeses otsetõlkes ideloomustuse, mille itaallased klubi kodulehel sepistasid:

 

"APU GSA Udine teatab, et ta on jõudnud kokkuleppele Rain Veidemaniga, leping hooaja lõpuni. Juventus kavatseb kaitsta ennast ohu ja teadmatuse vastu, mis saabusid koos Allan Ray vigastusega. Klubi soovis teha suuremaid jõupingutusi, et lõplik sprint allesjäänud hooaja ses parimal moel õnnestuks. Veideman võttis Udine ettepanekut innukalt ning liitub APU GSA-ga juba teisipäevalal, lisas peatreener Lino Lardo.

Veideman on atleetlik mängija, kes on karjääri parimas füüsilises vormis ja ta on Eesti koondise üks nurgakive. Ta on puhas tagamängija ja on eriti hea läbimurretel. Rain on mitmekülgne ja nö valmis mängija."

 

Korvpalliklubile BC Kalev/Cramo FB lehel ilmus lõpuks esmaspäeva ennelõunal teade.

 

"Klubile laekus nädalavahetusel Rain Veidemani ja ta agendi soov lõpetada leping Eesti koondislase ja klubi vahel. Klubi manageri Kaarel Sibula sõnul tuli talle tagamängija otsus väga halva üllatusena. „Ausalt öelda ma ei saa mängija ja ta agendi tegutsemisest aru. Veideman on nõus ise tasuma kopsaka väljaostusumma, mis pole sugugi väike, kuid jätta klubi ja meeskonnakaaslased raskesse seisu üleminekute tähtaja lõppemisel Eestis, eriti hetkel kus meil on head võimalused võita nii Balti kui ka Eesti liiga...,“ jättis Sibul lause lõpetamata. 

Meeskonna peatreener Veidemani lahkumise üle õnnelik polnud. „Me jääme päris keerulisse seisu, kuna Veideman on viimasel ajal olnud üks me võtmemängijatest. Loomulikult peame hakkama veidi oma mängu muutma aga kohe on ukse ees otsustavad mängud Balti liigas ning meie jaoks ka väga olulised VTB Ühisliiga mitmed kodumängud,“ sõnas Varrak kurval toonil. 
Juhul, kui mängija soov lahkuda jääb siiski lõplikuks, soovib BC Kalev/Cramo mängijale edu uues klubis.

 

Õhtuleht lisas täna: "Täna kinnitas pallur, et leping ei jõustu enne meditsiinitesti läbimist. "Test tehakse kohe, kui sinna jõuan. Enne seda ei soovi ma minekuteemal midagi kommenteerida."

Tänavu on Eesti koondise mullusuvine 25-aastane kapten kogunud VTB Ühisliigas Kalev/Cramo särgis 11 punkti. Lisaks 2,5 lp ja 2,1 rs. Alexela KMLis on äitajad vastavalt 11,3 pt, 3 lp, 3,1 rs.

 

Eelmisel suvel peetud kuues 2017 a EM-kvalifikatsiooniturniiri mängus tõi Veideman meeskonna aprimana 15,8 pt, 3,8 lp, 4,3 rs ja 1,5 vl. Tabavus 53,3 %, sh kolmesed 31 %, vv 85 %.

 

Varem on Veideman välismaal mänginud Bundesligas Bayreuthi eest.

 

Udine klubi on loodud 2011 a (ei ole legendaarse Udine Snaidero õigusjärglane), spordihall mahutab 3800 pealtvaatajat, võistlusvorm on must-valge. Peatreener Lino Lardo.

 

Meeskonna liidrid on sel hooajal olnud ameerika passiga Allan Ray (18,9 pt) ja Stan Okoye (16 pt). Meeskonnast leiab ka 41-aastase veteranist kapteni Manuel Vanuzzo (203 cm), kes ka keskmiselt 18 minutit platsil veetnud.

 

Haljalast võrsunud Veideman liitub Itaalia klubiga niisiis teisipäeval. Tuleval pühapäeval (12.05) on Udinel ees kohtumine võõrsil Imolaga ning seejärel 19.03 kodus Triestega.

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Saksamaa