Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor

Veideman Itaalias: treeneril oli n-ö peaga mängijat vaja

08.03.2017

Eelmise aasta Euroopa meistrivõistluste valiktsüklis Eesti korvpallikoondise kapteniks ja resultatiivseimaks mängijaks olnud Rain Veideman põhjustas neli päeva tagasi meediatormi. Ta lahkus ootamatult BC Kalev/Cramost et panna end proovile Itaalia tugevuselt teise liiga klubis Udine Amici Pallacanestro.

Delfi Sport ja Ivar Jurtšenko kuulasid maad, millised on Veidemani esmamuljed Itaalias, uues klubis.

Alates teisipäevast viibib Veideman Põhja-Itaalias uue koduklubi juures. Täna läbis ta edukalt arstliku kontrolli, koos meeskonnaga on seljataga kaks treeningut. Esmamuljed on head, otsust Kalevist lahkuda Veideman ei kahetse.

 

"Itaallaste huvist sain teada laupäeva õhtul. Otsustada tuli kiirelt, sest neil oli korraga mitu rauda tules. Igati mõistetav nende poolt, klubil oli kiirelt uut meest tarvis. Kui ühest kohast ei näkka, siis teisest või kolmandast ikka. Konsulteerisin paari mängijaga ja otsustasin riskida. Mis siis, et Itaalia esiliiga. Kalevis ja VTB-s käis mul neljas hooaega, välja polnud ma saanud. Ei, ma ei kahetse lahkumist, põdemiseks pole põhjust," jätab Veideman mulje, et Eestis tekkinud torm veeklaasis jätab ta külmaks. Küll on ta arvamusel, et sillad Kalev/Cramoga said vist põletatud. "Nad olid ikka väga tulised mu peale. Aga, mis teha. Eks Eestis on teisigi klubisid, kelle ridades mängida."

 

Debüüdi Itaalia klubi eest teeb viskav tagamängija pühapäeval. Võõrsil kohtutakse Imola meeskonnaga. "Tabeliseisu arvestades on tegemist tähtsa kohtumisega, läheme kohale juba päev varem," teab Veideman. Seniste treeningute põhjal ootab teda ees hoopis teistsugune mäng kui ta harjunud mängima. "Treener nõuab agressiivsust ja kogu aeg on hirmus tormamine. Treeningutel vaatan vahest imestusega, et mida kohalikud mehed teevad. Pea ees jookstakse igale poole. Aga küll ma hakkama saan, vähemalt loodan seda. Usun, et tegin Itaaliasse tulekuga õige otsuse."

 

Postimees (autor Ats Kuldkepp) lisab oma artiklis Veidemani tsitaate:

 

"Sain lõpuks pakkumise, mis mulle meeldis. See on riskivärk, aga ma arvan, et mul on siit vähe lihtsam kuskile edasi saada. Eestist on ikka kuradima raske välja saada. Siin peaks olema lihtsam silma jääda. Vahet ei ole, kas Serie A klubidele või muude tippliigade meeskondadele. Veel kord, see on risk, aga tuleb proovida," lisas ta.

 

Risk seisneb selles, et Itaalia teises liigas ehk Lega Dues saab korraga üles anda ainult kaks välismängijat. Udine nimekirjas on neid pärast Veidemani palkamist kolm. NBA kogemusega Allan Ray peaks 10–15 päeva jooksul terveks saama ja seega ei pruugi Veidemani lähitulevik üldse nii roosiline olla. Udine on Lega Due idakonverentsis saanud 10 võitu ja 13 kaotust. Play-off’i koht on kahe võidu kaugusel. Kui sinna ei jõuta, saab Veidemani hooaeg otsa maksimaalselt seitsme matšiga, märgib Postimees.

 

"Ega mind ei toodud siia selleks, et ma hullult punkte viskaks. Peatreeneri (Lino Lardo – toim) jaoks on hästi tähtis kaitsetegevus ja võistkondlik mäng. Tal oli vaja n-ö peaga mängijat vaja, sellepärast ta minu kasuks otsustaski," kirjeldas Veideman oma võimalikku rolli. Heitlust kogenud skoorimasina Rayga ta ei karda, sest seegi on osa riskist.

 

Lega Due võib esialgu õlgu kehitama panna, aga sel hooajal Kalev/Cramo särgis keskmiselt 11 punkti visanud Veidemani sõnul on Udine organisatsioon jätnud üdini positiivse mulje. "Meile on asjad tehtud väga mugavaks. Tõesti, seni on siin kõik olnud väga super. Rohkem ei oska eriti midagi tahta," ütles ta.

 

*       *       *

Pühapäeval kohtub Udine võõrsil Imolaga, kes on Lega Due idadvisjonis 8 võidu ja 15 kaotusega 14. positsioonil. Järgmise nädala kodumäng Triestega (16 võitu, 7 kaotust) toob ligi 4000 pealtvaatajat mahutavasse halli täismaja, sest kõik piletid on juba välja müüdud. Põhjust pole vaja kaugelt otsida – kaht linna lahutab vaid 60 kilomeetrit ja tegu peaks olema Kirde-Itaalia ühe tulisema korvpalliderbiga.

 

Delfi Sport, Postimees

 

*       *       *

Tänavu on Eesti koondise mullusuvine 25-aastane kapten kogunud VTB Ühisliigas Kalev/Cramo särgis 11 punkti. Lisaks 2,5 lp ja 2,1 rs. Alexela KMLis on äitajad vastavalt 11,3 pt, 3 lp, 3,1 rs.

 

Eelmisel suvel peetud kuues 2017 a EM-kvalifikatsiooniturniiri mängus tõi Veideman meeskonna aprimana 15,8 pt, 3,8 lp, 4,3 rs ja 1,5 vl. Tabavus 53,3 %, sh kolmesed 31 %, vv 85 %.

 

Varem on Veideman välismaal mänginud Bundesligas Bayreuthi eest.

 

Udine klubi on loodud 2011 a (ei ole legendaarse Udine Snaidero õigusjärglane), spordihall mahutab 3800 pealtvaatajat, võistlusvorm on must-valge. Peatreener Lino Lardo.

 

Meeskonna liidrid on sel hooajal olnud ameerika passiga Allan Ray (18,9 pt) ja Stan Okoye (16 pt). Meeskonnast leiab ka 41-aastase veteranist kapteni Manuel Vanuzzo (203 cm), kes ka keskmiselt 18 minutit platsil veetnud.

 

Haljalast võrsunud Veideman liitub Itaalia klubiga niisiis teisipäeval. Tuleval pühapäeval (12.05) on Udinel ees kohtumine võõrsil Imolaga ning seejärel 19.03 kodus Triestega.

 

FOTOL: Rain Veideman septembrikuus Maarjamäel. Foto Joosep Martinson. 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Saksamaa