Ethnikos lõi võõrsil AE Larissat, Laanelt 17 punkti

11.03.2017

Kreeka A2 liigas võitis Pireuse Ethnikos täna võõrsil pingeliselt ja tõusude-mõõnadega kulgenud kohtumises AE Larissat 81:72 (35:41). Rait-Riivo Laane oli oma meeskonna parimaid.

Larissa Neapolis Arenal peetud mängus jäi Ethnikos taha ning kaotas poolaja kuuega - 35:41. Viimast veerandit alustati Pireuse 57:49 eduseisus. Laane meeskond jätkas aga kõva spurti, minnes ette 71:53.

Ometi, liigas vaid viis võitu kogunud Larissa ronis järgi (72:77). Viiest punktist lähemale kodumeeskond õnneks ei saanud ning Ethnikos võitis 81:72. Kolmas veerand kuulus Ethnikosele seejuures 22:8.

Laane kogus lisaks 17 punktile 6 lp, 4 rs, 2 vl, samas ka 6 pk. Kahesed 5/3, kolmesed 7/2, vv 6/5.

Ethnikosel on nüüd seitsmendal kohal 11 võitu ja 10 kaotust. Nädala pärast, 18. märtsil võõrustatakse Halkidiki Doxa Pefkoni meeskonda, kes on Ethnikosest tabelis tagapool.

Laane statistilised näitajad on keskmiselt pealt 28 minutiga 9 punkti ja 4,1 korvisöötu. Viimane näitaja on klubi parim. Kahesed 48 %, kolmesed 31 %, vabavisked 83 %.

ΑΕΛ (Παπαδόπουλος): Σαρημπαλίδης 6 (2), Καρατάσιος, Πολίτης 16 (4), Σταμπουλής 13 (1), Παπαχρήστος 7 (1), Δεληγεώργης 1, Φιλιππόπουλος, Τσιλούλης 12 (3), Μαλτέσιος 4, Κούβελας, Τσούτσος 7 (1), Θορστέινσον 6.

ΕΘΝΙΚΟΣ (Βλάχος): Ντουζίδης, Μάρτζος 12, Αντωνάκης 3 (1), Λάανε 17 (2), Παπαφλωράτος, Οικονομόπουλος 24 (5), Μαχαίρας 19, Χάλαρης 3, Καζάκος, Δρόσος 3.