Kand maas: Veidemanilt Itaalias tulemuslik debüüt. Udine siiski kaotas

12.03.2017

Itaalias Serie A2-s tegi pühapäeval oma esimese etteaste Eesti korvpallikoondise kapten Rain Veideman (25). Eestlase koduklubi Apu Gsa Udine pidi paraku võõrsil vastu võtma kaotuse Andrea Costa Imolalt 65:77, seda hoolimata Veidemani 24 punktist.

Imola võitis poolaja 40:27 ja oli dikteerivaks pooleks ka kogu teise poolaja. Kolmanda veerandi algul oli Imola ees 47:31 ja veidi hiljem 57:43, kuid Udine tuli õnneks järgi - kaotusseis nende poolt vaadates kahanes 56:59-le.

Küllap see pingutus nõudis oma, sest Imola küttis uuesti eest ära (73:59) ning vormistas lõpuks võidu 77:65. Laud kuulus Udinele 43-34, korvisöödud Imola kasuks 15-4. Kahepunktivisked Imolal 35st 20, Udinel 46st 21, kolmesed Imolal 21st 8, Udinel 22st 2, vabavisked Imolal 14st 13, Udinel 19st 17.

Rain Veideman oli platsil resultatiivseim, tuues 24 pt, lisaks võttis ta 9 lp. Veel 1 vl, 3 viga. Kahesed 17/7, kolmesed 4/1, vv 7/7. Mänguaeg koguni 35:49. Reiting 27. Pluss-miinus -8.

Stan Okoye kogus Udine poolel 15 pt, 9 lp, Michele Ferrari 9+7 lp, Abdel Fall 8+7 lp. Võitjate kasuks tõi Michele Maggioli 19+10+2 (mängu parim reiting - 31), Travis Cohn 20 pt.

Õhtuleht (Ville Arike) vahendas ka muljeid klubi poolt:

Udine meedias pälvis uut energiat toonud eestlane kiidusõnu. Ka peamänedžer Davide Micalich ei hoidnud klubi Facebooki lehele intervjuud andes tundeid vaka all: "Veideman esitas väga hea partii ja oli energiline. Ta oli lõpus väga väsinud ning tema teravuseta ei leidnud me enam häid rünnakulahendusi. Kui palli korvi ei saa, on sel spordialal raske võita."

Järgmine mäng: 19.03 kodus vs Alma Trieste.

Serie A1-s võitis Varese meeskond kodus Pesarot 93:78 (42:51). Kristjan Kangur osales 22 minutit ja tõi 7 pt, 3 lp ja 2 rs. Kahesed 3/3, vabavisked 2/1.  Varese kindlustas tabelis 14. kohta, seljataha jääb kaks klubi.