Laanelt taas hea mäng, Ethnikos ründab playoff-joont

19.03.2017

Eesti korvpallikoondise mängumees Rait-Riivo Laane tegi taas väga hea mängu ja aitas Pireuse Ethnikosel võita Kreeka esiliigas Halkidiki Doxa Pefkoni võistkonda 86:80 (48:41).

Eestlase arvele jäi 17 punkti, millega ta oli üks meeskonna kahest resultatiivsemast mängijast. Suur mees Kostas Macheras tõi samuti 17 pt, lisaks 8 lp ja 5 rs. Paraskeva Martzos lisas 15 silma. Kohtumise tipphetki näeb SIIT.

Viimasest viiest mängust neli võitnud Ethnikos asub 12 võidu ja 10 kaotusega Kreeka A2 liigas kuuendal kohal ehk astme võrra madamal kõrgliigasse kerkimise play-off kohast.

Järgmisel nädalal sõidetakse külla Aiolos Astakoule, kes asubki positsiooni võrra kõrgemal. Pireuse võit tõstaks nad bilansilt võrdsele pulgale.

Rait Laane on 21 kohtumises olnud platsil keskmiselt 28,7 minutit ning kogunud 9,3 pt, 2,7 lp, 4 rs. Kahesed 49 %, kolmesed 35 %, vabavisked 82 %.

*       *       *

Eesti korvpallilootus Kristian Kullamäe tegi eile õhtul Saksamaa esiliigas hea mängu, kuid tema koduklubi Oettinger Rockets kaotas Nürnberg Falconsile 66:79.

17-aastane Kullamäe viskas 11 ja poole minutiga seitse punkti, võttis kaks lauapalli ja tegi kaks vaheltlõiget. Eesti noortekoondislane tabas kahest lähiviskest ühe, kolmest kaugviskest ühe ning realiseeris mõlemad vabavisked.

Oettingeril on nüüd tabelis 15 võitu ja 13 kaotust, mis annab 16 meeskonna konkurentsis kuuenda koha.