Suurüllatus: South Carolina (Kotsar) võitis Duke'i ja marssis 16 hulka!

20.03.2017

USA ülikoolide korvpalliliiga NCAA March Madnessi ehk finaalturniiri teises ringis sai Maik-Kalev Kotsari koduülikool South Carolina teises ringis 88:81 jagu kuulsast Duke’i ülikoolist ning pääses esimest korda ajaloos 16 parema sekka.

Poolaja seejuures SC kaotas 23:30. Eesti aja järgi kell 4 läbi alanud teisel poolajal viskas aga SC koguni 65 punkti!!! Veel huvitavat: 87 % oli 16 parema tabelitesse märgitud Duke, seega anti SC-le võidulootuseks vaid 13 %.

Siin ka mänguga seotud VIDEOD.

Kotsar oli kimpus vigadega ning viibis Duke’i vastu väljakul 16 minutit ja võttis selle ajaga ühe lauapalli ning andis ühe korvisöödu. South Carolina parim oli 24 punkti visanud Sindarius Thornwell, Chris Silva ja Duane Notice lisasid mõlemad 17 punkti, Silva võttis ka kümme lauapalli.

Duke’i resultatiivseim oli Grayson Allen 20 punktiga. Duke on viiekordne NCAA meister, viimati 2015. aastal. Meeskonda juhendab 37. (!) hooaega legendaarne Mike Krzyzewski, kes aastatel 2006-2016 oli USA koondise peatreener.

South Carolina on NCAA reitingus seitsmenda ja Duke teise asetusega. Duke võitis viimati NCAA finaalturniiri üle-eelmisel ehk 2015. aastal.

Reedel New Yorgis Madison Square Gardenis toimuvas kaheksandikfinaalis kohtub South Carolina kolmanda asetusega Bayloriga.

*       *       *

Rauno Nurgeri koduülikool Wichita State pidi tunnistama kaheksakordse NCAA võitja Kentucky 65:62 paremust.

Pingelist mängu jätkus terveks kohtumiseks ning lõpus jäi WSU-l kahjuks kasutamata oma šanss. Õigupoolest anti paari eksimusega need ära.

Nurger viibis väljakul kaheksa minutit ja viskas selle ajaga kaks punkti ning võttis kolm lauapalli. Wichita parim oli Landry Shamet 20 punktiga, võitjatele tõid nii De’Aaron Fox kui Malik Monk 14 punkti.

• 1st ROUNDMarch 16-17
  • 2nd ROUNDMarch 18-19
  • SWEET 16March 23-24
  • ELITE EIGHTMarch 25-26