Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Anderson ja Braine klubi ajaloo tähtsaima õhtu lävel

Braine’i poolfinaalipääs selgub täna hilisõhtul

12.02.2015

Täna peab Merike Andersoni koduklubi Royal Castors Braine FIBA Eurocupi veernadfinaali kordusmängu kodus Mersin Buyuksehir’iga, Türgimaal peetud avamängust on kaasas miinus viiene stardipakett. Kohtumine Belgias algab Eesti aja järgi alles kell 21.30.

Nädal tagasi Mersinis aluatas Braine suurepäraselt ja dikteeris mängu kuni neljanda veerandi alguseni, misjärel kogenud Türgi klubi leegionärid viisid ellu murrangu. Mersin tuli välja 49:63 kaotusseisust, võitis viimase veerandi 28:12 ja kogu mängu 77:72. Laud seejuures 46-28 Mersinile, korvisöödud 25-14.

 

„Alustasime hästi, lõpetasime halvasti,“ nentis lakooniliselt Braine’i lätlasest liidet Anete Steinberga, kes tõi kohtumises Belgia klubi parimana 22p+9lp. Kim Mestdagh lisas 18 silma, Merike Anderson 6p (2x3) ja kaks korvisöötu.

 

„Kogenud pikad vastased tegid mängu ära,“ sõnas Braine’i peatreener Ainard Zgirgzdins. „Me ei leidnud selle vastu rohtu. Nüüd on vaja seda teha kodus.“ Tuleb lisada, et ka oma tugevusi ei kasutatud Mersinis ära-  kolmesed seal vaid 30 % (20st 6). Braine kaugvisked on Mersinist hooaja lõikes oluliselt paremad – 39 vs 30 %.

 

*       *       *

Allpool lühike usutlus Braine’i tagamängijaga eelmise nädala lõpust.

Merike, kui raske oli Türgis mängida? Ilmselt hooaja raskeim mäng?

Väljas on alati raske mängida ja viiepunktiline kaotus pole midagi hullu, teeme mängust väikesed parandused ja neljapaeval oleme valmis kõva lahingut andma. Ning võidu koju tooma:).

 

Neljanda veerandi murrang - mis juhtus?
Meil lihtsalt ei jätkunud pikkust nende pikkade katmisel. Vastased said liiga lihtsaid korve ja me ise enam ei tabanud.

 

Hinnang enda mängule

Ise oleks pidanud paremini tabama kolmesejoone tagant, aga mis eelmine mäng kehvasti, see järgmine kord paremini.

 

Kuidas teie šansse kodus hinnatakse?

Alati on lootust ja omad võimalused. Kõik usuvad.

 

Sain aru, et teil läks Türgist kojusaamisega kõvasti aega...?

 

Jõudsime tagasi alles enam kui ööpäev pärast mängu. Pärast mängu ööbisime hotellis ja varahommikul minek - kaks pikka lendu sealt tagasi. Esimene kestis 3.10 min ja teine pea kaks. Lisaks veel hotellist lennujaama 1.30 (Mersin on sisuliselt miljonilinn – toim.) ja Brüsselist omakorda koju 45 min.

Seega – „tore puhkepäev“ oli, järgmisel päeval oli kolm treeningut... See on tippsportlase elu, aga olen rahulik.

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Saksamaa