Üleplatsimeheks kerkinud Kurbas juhtis Södertälje Rootsis finaali

27.04.2017

Rootsi korvpalli meistriliigas Basketligan pääses Södertälje Kings eestlase Tanel Kurbase vedamisel finaali, kui kuuendas poolfinaalmängus alistati Norrköping Dolphins 78:69.

Koguni 38 minutit mänginud Kurbas viskas üleplatsimehena 22 punkti (kahesed 4/1, kolmesed 10/3, vabavisked 12/11), hankis ühe lauapalli, jagas kolm korvisöötu, tegi ühe vaheltlõike, kaotas ühe korra palli ja tegi kaks isiklikku viga.

Thomas Kalemba-Massamba lisas võitjate poolel 21 punkti ja 6 lauapalli ning Toni Bizaca tõi 13 silma ja 10 lauapalli.

Nii alistas Kings kõige suurema rivaali Dolphinsi, täites nö miinimumeesmärgi. Põhiturniiril kogus nii Kings kui Dolphins 23 võitu ja 9 kaotust. Lulea oli eespool, võit enam - saldo 24-8.

Kurbas (28 a, 197 cm) tõi põhiturniiril keskmiselt 9,2 punkti. Veerandfinaalis Jämtlandi vastu oli see number 11,8 pt (lisaks 4,2 lp) ning nüüd poolfinaalis Norrköpingi vastu 12,7 pt. Kogu hooaja keskmised (42 mängu) on keskmiselt pea 30 minutiga täpselt 10 pt, 2,9 lp ja 1,5 rs.

Kurbase efektiivsuse näit on 9,3 (liiga 41. näit) ning pluss-miinus +5,5 pt on liiga 13. näit. Tema kahepunktivisked 54,5 %, kolmesed 33 %, vabavisked 81 %.

Finaalis kohtub poolfinaalseeria 4:2 võitnud Södertälje BC Lulea tiimiga, kes oma poolfinaalseeria Uppsala vastu võitis 4:1. Lulea, kus on mänginud ka Andre Pärn, on seitsmekordne Rootsi meister. Södertäljel on tiitleid viis. Sellega on nad ka Basketligan'i kaks edukamat klubi.