Sten-Timmu Soku söödud jõudsid pärale

Ida-lääs: Sokk aitas Dünamo võidule, Jõesaar pool mängust vabaviskejoonel

13.02.2015

Koondislastest olid piiri taga meestest aktsioonis Sten-Timmu Sokk ja Janari Jõesaar. Mõlemad said piisavalt mänguaega, esimese klubi võitis, teine kaotas.

Janari Jõesaare kodumeeskond Texas Pan American kaotas USA korvpalli üliõpilasliigas kodusaalis 54:66 Bakersfieldile.

36 minutit mänginud Jõesaar viskas üleplatsimehena 18 punkti (visked 7/3, 16/12 vabaviskejoonelt) ja võttis kolm lauapalli, andis ühe korvisöödu ja tegi kaks vaheltlõiget. Shaquille Boga lisas 15 punkti.

Võitjate parim oli Kevin Mays 14 punkti ja 10 lauapalliga, Aly Ahmed ja Brent Wrapp lisasid kumbki 13 punkti.

Texasel on nüüd kirjas kaheksa võitu ja 17 kaotust.

Sten-Timmu Sokk aitas Moksva Dünamo suure 95:67 võidule kodus tabeli lõpus oleva Alma-Ata vastu.  Sellega kindlustas Dünamo 11 võiduga seitsmendat kohta, teisest kohast lahutab neid vaid kaks võidupunkti.

Sokk osales 18 minutit ja tõi kolm punkti, kaks lauapalli ning viis korvisöötu. Visked: 2p 2/1, vv 2/1, kolmeseid eestlane ei proovinud. Lisaks kaks pallikaotust ja kaks viga. Edukaimad olid Dünamol Alimdžan Fedjušin 18 ja Deniss Zahharov 16 punktiga.

Dünamo kodulehel kommenteeris sündmusi ka klubi treenerstaabi juhataja Üllar Kerde:

„Mäng polnud kerge, vastane lasi suurema vahe sisse teha alles viimasel veerandil. Me kogusime oma punktid suuresti kiirete läbimurretega ja see on mänguline komponent, mida oleme viimastel päevadel üksjagu harjutanud. Peamine, et kõik olid väga püüdlikud, viis mängijat kogus üle kümne punkti – see näitab, et mängis meeskond. Kui jätkame samas võtmes, õnnestub meil kõik.“