Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Nõuab vaatamist: publikutorm saalis pärast kohtuniku lõpuvilet oli võimas

Anderson Eurocupi poolfinaalipääsust: „Kaitses rabasin nagu šaakal!" (täiendatud videoga)

15.02.2015

Merike Anderson tegi Eesti naiste korvpalli ajalugu, jõudes koduklubi Royal Castors Braine'i ridades Eurocupi poolfinaali. Kahe mängu kokkuvõttes alistati Türgi linna Mersini esindus ühe punktiga!

Castors oli nädal tagasi Türgis jäänud alla 72:77, nüüd kodus võideti 82:76. Kuid "belglannad" mängisid kahel korral ülisuure edu lõpus maha.

 

Vaata tervet mängu ja tähistamist SIIT!

 

Kui esimene mäng lõppenuks pärast 31. minutit ning teine 7.30 enne lõppu, võitnuks Castors kahe kohtumise peale kokku... 36 punktiga! Ent Türgis lõpetas vastane mängu 28:9 ja üleeile Belgias 18:2 spurdiga...

 

"Nii hullu mängu pole mu elus vist olnud, et juhid 20-ga ja annad edu peaaegu ära," ütles tublisti rohkem kui kümne aasta pikkuse profikarjääri jooksul palju näinud eestlanna vestluses Õhtulehega.

 

"Vastasel polnud enam midagi kaotada ja meil ei pidanud mitte ainult mängijatel, vaid ka treeneritel närv vastu. Lätlane Ainars Zvirgzdinš on ju kogenud juhendaja, aga üks vahetusmängija ütles talle ühel hetkel: rahu, me vajame teid, teie juhiseid!"

 

Castors tegi eurosarjas nelja parema sekka jõudmisega väikekoha ajalugu, naiskonda oli toetamas 1600 pealtvaatajat. "Meist, mängijatest pole keegi jõudnud varem sel tasemel nii kaugele," märkis Anderson, kel aastate eest olemas ka Euroliiga kogemus.

 

Eestlanna kogus 22 mänguminutiga 2 punkti, 3 lauapalli ja 2 korvisöötu, kuid tema põhiülesanne polnud viskamine, vaid kaitsetöö.

 

"Mina ja teised tagamängijad pidime kogu aeg pikki abistama ning olema vastaste kahe põhimängija, tsentrite Michelle Snow ja Dora Horti ümber nagu šaakalid. Enamiku mängust kaitse pidas ja rünnak jooksis seejärel nagu iseenesest," kirjeldas Anderson.

 

Poolfinaalis kohtub Castors järgmise Türgi klubi, Istanbuli Universitesiga. Mängitakse 26. veebruaril ja 5. märtsil, Belgia meister saab korduskohtumise pidada taas kodusaalis.

 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Saksamaa