Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
U18 EM Tallinn ametlik logo

Koduse EMini 50 päeva: U18 koondise tegevuskava sel suvel

05.06.2017

Kuni 18-aastaste noormeeste Euroopa meistrivõistluste B-divisjoni turniir toimub koduses Tallinnas 28. juulist 6. augustini. Klubikorvpalli hooaeg on pidulikult lõpetatud ning on aeg heita pilk meie koondiste suvistele plaanidele. Alustame sel suvel tähelepanu keskpunktis olevast U18 koondisest ja nende tegevuskavast enne suurturniiri.

Avalöök 18. juunil meediakoolituse ja avatud treeninguga.

 

Eesti U18 koondise peatreener on Vaido Rego (pildil), abitreenerid Gert Kullamäe, Indrek Reinbok ja Martin Rausberg.

 

Koondis alustab ettevalmistustööd treeninglaagriga Tallinnas. 18. juuni hommikul alustatakse Eesti korvpalliliidu ja Tarmo Paju juhtimisel meediakoolitusega, mille eesmärk on mängijatele ning treeneritele anda näpunäiteid meediaga suhtlemisel. Samuti jagatakse nõuandeid noortele selles osas, kuidas suurendatud tähelepanuga toime tulla.

 

Koolitusel omandatud teadmisi saab koondis rakendada juba sama päeva õhtupoolikul, kui toimub avatud treening.

 

Laager kestab 22. juunini, misjärel mängitakse Soomes, Kisakallios noorteturniiril Nordic Cup (25.06. - 30.06), kus minnakse vastamisi Soome, Rootsi, Taani, Norra ja Islandi eakaaslastega.

 

3.-7. juulini toimub treeninglaager taaskord Tallinnas ning sellele järgneb nädalane ettevalmistusperiood Kilingi-Nõmmel (10.-16. juuli), kus 15.07 mängitakse ka sõpruskohtumine Rootsi koondisega.

 

21.-23. juulini peetakse Tallinnas U18 vanuseklassi Balti matš, millest võtavad lisaks Eestile osa Läti, Leedu ja Soome koondised.

 

Kontrollmäng Tšehhi eakaaslastega 26. juulil on koondisele viimane proovikivi enne kodust suurturniiri.

 

EM 28.07-06.08

Esimesse tugevusgruppi (seal veel Horvaatia, Suurbritannia ja Iisrael) asetatud Eesti valiti D-alagruppi ning vastasteks on Belgia, Taani, Šveits, Iirimaa ja Makedoonia. 

 

Osalejaid on turniiril 24 ning igast grupist saab veerandfinaali ainult kaks paremat. Turniir peetakse 28. juuli-6. augustil Tallinnas ning selle peaareeniks on Kalevi Spordihall, teisteks saalideks Audentese SH ja TTÜ SH.

 

Eesti alagrupivastastest oli Belgia mullusuvisel U18 EMil 5. ning U16 EMil (mis moodustab eeloleval suvel suuresti U18 koondise) 7. Eesti oli teatavasti U18 EMil 7., ent meil saab tuumik ka sel suvel U18 konkurentsis osaleda.

 

Alagruppide koosseisud.

A-grupp: Suurbritannia, Rootsi, Holland, Tšehhi, Luksemburg, Albaania.

B-grupp: Horvaatia, Gruusia, Bulgaaria, Ungari, Island, Valgevene.

C-grupp: Iisrael, Poola, Portugal, Austria, Rumeenia, Aserbaidžaan.

D-grupp: Eesti, Makedoonia, Belgia, Taani, Šveits, Iirimaa

 

U18 EMi toetajad
Utilitas, G4S, Tallinna linn, Spordi- ja Noorsooamet, Eesti Kultuurkapital, Eesti Kultuuriministeerium
Koostööpartnerid
Kalevi Spordihall, TTÜ Spordihoone, Audentese Spordihall, Hotell Dzingel,

 

*       *       *

U18 vanuseklassi noored on pildis

 

Kristian Kullamäe siirdus reedel Saksamaale tagasi, et aidata meeskonnal mängida U19 tuleva hooaja Bundesliga kvalifikatsioonis.

Kullamäel ja Sander Raiestel avaneb 15.-18. juunil võimalus ka tihedamalt suhelda NBA mängijatega, kui Barcelonas toimub Adidase esitlusüritus Crazy Explosive. Kolmepäevasel üritusel osalevad kutsetega 17-19-aastased noormängijad. Kõik Balti riigid said algselt ühe kutse, aga kuna leedulased ütlesid U18 koondise treeningkogunemise tõttu kutsest ära, siis õnnestus Eestil saada kaks kohta.

 

Matthias Tass (alumisel pildil) valiti 31. mail toimunud 2016/17 korvpallihooaja lõpetamisel parimaks U18 mängijaks. Hendrik Eelmäe, Robin Kivi ja  Märt Rosenthal võitsid meeskonna "Taavi" ridades U18 võistlusklassi Sprite 3X3 avaetapi Tartus (Eelmäe valiti ka G4S Noorteliiga U18 finaalturniiri MVP-ks, loe intervjuud siit).

 

Kaspar Treier tuli Torino PMS-iga mäletatavasti Itaalia U20 meistriks, seda 17-aastaselt. Lisaks tunnistati tartlane Final4 kasulikemaks mängijaks. Võimas tunnustus.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

basket.ee

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

IK 100 - turniir + konverents