U18 poisid jätkavad Nordic Cupil täiseduga, U16 tüdrukud kaotasid, kuid näitasid sisu

29.06.2017

Nordic Cupi neljas päev on läbi saanud ja päeva teine pool tõi meie koondistele ühe võidu ja kaotuse. U18 noormehed alistasid 79:74 Rootsi eakaaslased. U16 neiud pidid tunnistama rootslannade 35:56 paremust.

Mäng algas mõlemalt poolt rabedalt – tehti rumalaid pallikaotusi ja visked ei tabanud. Esimese veerandi võitsid rootslased 17:16. Vaido Rego hoolealused hakkasid peale puhkepausi kaitses taas agressiivsemalt mängima. Pikale vaheajale mindi ühekorvilises eduseisus 35:33. Henri Drellilt poolajaks 8 silma.

Kristian Kullamäe kaks järjestikust kolmepunktiviset ja Matthias Tassi vabavisked viisid kolmanda veerandi hakul eestlased ette 45:35. Henri Drelli kaks pluss üks rünnak kasvatas eduseisu juba 15-punktiliseks 50:35. Eestlased olid sõiduvees.  Rootsile anti siiski omad võimalused ja viimasele otsustavale neljandikule mindi maarjamaalaste 61:51 juhtimisel.

Neljas veerandaeg algas Kristian Kullamäe tabava kaugviskega, millele järgnes ka väike „jutuajamine“ vastaste tagamängija Beni Fengulaga. Sama rootslane pani järgmisel rünnakul ässa. Head jutud Kullamäel.

Kui mängida jäi viis minutit normaalaega, oli Rootsi kohati väga raskete visete toel jõudnud kolme punkti kaugusele (66:63). Rootsil oli igale meie korvile vastus olemas ja kolme minutit enne normaalaja lõppu olid tablool 70:70 viiginumbrid. Tassi ebasportliku vea järel suutsid vastased realiseerida vaid ühe vabaviske (70:71). Kullamäe tegi teisel pool teravust, sai vea kätte ja tabas joonelt kahest kaks (72:71). Kaitses saadi pall kätte ja seejärel tegi teravust Drell, kes tabas ühe vabaviske (73:71).

Rootslased eksisid kaugviskel, Drell haaras kõrgelt lennult kaitselaua. Teisel pool küsis Tass korvi alla palli ja lahendas ära (75:71). Mängida jäi 35 sekundit. Fengula eksis kaugviskel ja viga tehti taaskord Kullamäele, kes viskas mõlemad vabavisked mööda, kuid lauas oli Tass. Hendrik Eelmäe sai veel joonelt proovida ja tabas mõlemad. Rootsi tagamängija tabas hullu kolmese ja Eelmäe saadeti uuesti visetele. Lõppskooriks 79:74 Eestile.

Võitjate parimana tõi Kristian Kullamäe (pildil) 27 punkti, kuus lauapalli ja neli resultatiivset söötu. Henri Drellilt 16 silma ja kuus lauapalli ning Matthias Tassilt korralik kaksikduubel 12 punkti ja 15 lauapalliga (lisaks viis blokki). Eelmäelt 10pt+8lp.

Peatreener Vaido Rego sõnul oli Rootsi näol tegemist ebamugava vastasega. „Neil on lühike koosseis ja see tegi meie jaoks elu keeruliseks. Kaitses oli täna palju möödarääkimisi. Ma ei tea, kas see tuleneb väsimusest või millestki muust, aga meil on keskendumisega probleeme. Au poistele, et nad raskest seisust välja tulid.“

Täna 16 punkti toonud ja otsustavatel hetkedel tabanud Henri Drell ütles, et koondis on mängurütmi leidmas. "Meil on väga hea klapp. Homme Islandi vastu tuleb kindel võit. Me oleme parim tiim siin ja läheme võitma," pakatas Drell enesekindlusest.

U18 koondis jätkab Nordic Cupi täiseduga. Homme minnakse vastamisi Islandi eakaaslastega.

Statistika

Turniiritabel

U16 tüdrukud jäid Rootsi eakaaslastele alla 35:56. Tüdrukud mängisid kaheksakesi ning pingutasid kõvasti, kuid imet ei sündinud. Täna oli vähemasti võitluslikkust hoopistükis rohkem kui turniiri varasematel päevadel.

Ivetta Elizaveta Okuneva tõi eestlaste parimana 13 punkti. U16 neidude koondise peatreener Marko Parkonen oli peale mängu positiivselt meelestatud. „Arvestades seda, et mängisime kaheksa mängijaga siis võib rahule jääda. Kui vastaste blokeerimised välja jätta, siis kaitsed mängisime täna väga korralikult.“