Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Birgit Piibur mängus Prantsusmaa ja Celine Dumerc'i vastu

Naiste korvpallikoondise vastased EM-valiksarjas on Valgevene, Poola ja Türgi

04.07.2017

Täna loositi Münchenis 2019. aasta naiste EMi valiksarja alagrupid, oma vastased sai teada ka Eesti koondis.

Eesti loositi B-alagruppi, kus vastasteks on Poola, Valgevene ja Türgi. Valiksarjas osalevad 32 naiskonda jagati kaheksasse gruppi. Kahe aasta pärast Lätis ja Serbias peetavale finaalturniirile pääseb 14 paremat - kõigi alagruppide võitjad ning kuus edukamat teise koha omanikku.

 

Türgi lõpetas äsja Tšehhi toimunud EM-finaalturniiri viienda kohaga, võites teiste hulgas Lätit, Valgevenet ja Slovakkiat. Maailma 12. reitinguga Valgevene omakorda lõpetas eelviimase ehk 15. kohaga.

 

Poola mängis ühes valikgrupis Belgia ja Valgevenega ning lõpetas selle kolmandana. Korra võideti kodus Valgevenet 65:56, võõrsil kaotati neile 62:79 ning kaks korda Belgiale, sh kodus 61:77.

 

Eesti koondist juhendab uues tsüklis Janne Rits. Teine treener on Toomas Annuk, kolmas Marko Parkonen. Füsioterapeudid on Rainar Vahtrik ja Indrek Ruutmental coach Kristel Kiens ning osalise koormusega treener/mänedžer Gerly Kostla.

 

Eesti koondis 2017 a EMi valiksarjas võiduarvet ei avanud, kaotati Prantsusmaale, Horvaatiale ja Hollandile. Kevadel vahetus peatreener ning hooaja lõpetamisel ütles Janne Rits naiste eesmärgiks 2021 a EM-finaalturniiri. Ajakirja Basketball juuni-juulikuu numbris räägib Janne Rits naiste koondise plaanidest ja muutustest lähemalt.

 

Toimunud on kaks treeningkogunemist, mille puhul peamiselt oli tegu koormustestidega. Koondis, mis koosneb 26 kandidaadist, koguneb uuesti augustikuus.

 

Valikmängud peetakse tänavu novembris ning tuleva aasta veebruaris ja novembris, iga "akna" jooksul kaks kohtumist.

 

 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

IK 100 - turniir + konverents