Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor

Meeste koondis sõitis turniirile Portugali (ülekanded TV 6-s)

13.07.2017

Eesti meeste korvpalli rahvuskoondis asus täna kell 18 teele Portugali, kus nädalavahetusel mängitakse sõprusmängud kohaliku koondise ja Rumeenia meeskonnaga.

Tiit Soku juhendatav Eesti koondis sõidab Portugali 12 mehega: Sten Sokk, Rait-Riivo Laane, Jaan Puidet, Martin Paasoja, Janari Jõesaar, Erik Keedus, Kristjan Kangur, Kristjan Kitsing, Reinar Hallik, Janar Talts, Kregor Hermet ja Timo Eichfuss.

 

Tagaliinimeestest jäävad eemale endiselt vigastustest taastuvad Tanel Kurbas ja Rain Veideman. Teisipäeval selgunud informatsiooni kohaselt Gregor Arbet sel suvel koondist aidata ei saa.

 

Sten Olmre alustas teenistust kaitseväes. Samuti pole traumadest üle saanud Siim-Sander Vene ja Toomas Raadik, kes tegelevad aktiivselt taastumisega.

 

Valmistumiseks pole aga enam palju aega jäänud. Juba augusti alguses algavad 2019. aasta maailmameistrivõistluste valikmängud, kus rinda tuleb pista Kosovo ja Makedooniaga.

 

AJAKAVA

Reede, 14.juuli, kell 20:25

EESTI VS PORTUGAL (Otseülekanne TV6-s)

 

Laupäev, 15.juuli, kell 20:25

EESTI VS RUMEENIA (Otseülekanne TV6-s)

 

Portugali koosseis:
4 Silva, José
6 Barbosa, José
7 Djukic, Stefan
8 Torrie, João
9 Oliveira, Nuno
10 Lima, Fábio
11 Queiroz, Miguel
12 Guerreiro, João
14 Pinto, Pedro
17 Piedade, Henrique
20 Belo, Pedro
21 Barroso, Tomás
22 Hallmann, Arnette
24 Coelho, Rui
 
Eesti koondise internatsionaalid:

Arbet     155

Talts      141

Kangur  138

S.Sokk   77

Veideman  70

Hallik     65

Vene      58

Kurbas   51

Keedus  47

Kitsing   42

Eichfuss  28

Laane    26

Paasoja 18

Puidet   10

Jõesaar 6

 

*       *       *

Hea on see, et mänguvalmis on Janar Talts, kel alles mai lõpus oli jalaoperatsioon. Ilmselt kõige tähtsama täiendusena on aga pärast pikka aega koondisega liitunud Kristjan Kangur. "Halb on see, et vigastuste ja operatsioonide tõttu pole kõik kutsutud mängijad rivis," ütles Eesti koondise peatreener Tiit Sokk Vikerraadiole. "Loodetavasti saavad nad varsti terveks, sest pärast Portugali reisi tuleb otsustav moment, kui mehed peavad terved olema, sest mängud tulevad peale."

 

Sokk on vigastuste osas üsna murelik. "Kõikide paranemine on sel suvel miskipärast väga vaevaliselt läinud. Kui tavaliselt on arstide prognoosid pigem pessimistlikud ja sportlased tervenevad kiiremini, siis seekord võtab kõigil vigastusest tagasitulek kauem aega. Eranditult. Ei teagi kohe, mis jama see on. Arbet ei tulnudki ülesse. Kehv ilm võib-olla," üritas Sokk mingitki seletust leida.

 

Ta jätkas: "Siim-Sander Vene käis kaks päeva tagasi treeningut vaatamas ja ütles, et arstid lubavad tal vabaviskeid visata. Ainult vabavisetega on keeruline tulla. Ma ausalt öeldes ei looda enam, et ta liitub. Näib võimatu. Kurbase liitumine hakkab hinges samuti kahtlaseks muutuma. Ta pole veel haige jala peal asju teinud. Veidemanil on vähe kergem, tal on probleem käega. Füüsiline valmisolek on Veidemanil väga okei. Küsimus on ainult selles, millal ta käe lõpuni liikuma saab. Kurbas peab ka füüsiliselt alles konditsiooni jõudma. See on vähe keeruline. Kui ta järgmise nädala algusest treeninguid täismahus kaasa teha ei saa, siis ei klapi meil temaga," andis Sokk mõista, et tähtajad kukuvad ja kauem tagasitulekuga venitada lihtsalt ei saa. Mängud tulevad peale.

 

Veidemani kohta lisas peatreener julgustava hinnangu. "Siiani on ta saalitreeningutel vaid soojendused kaasa teinud ja siis eraldi harjutanud. Ma ikkagi väga loodan, et Veideman saab end mängukorda. Viimase nädalaga on käsi läinud palju paremaks. Ta jäi koju, et magnetravi lõpuni saada ja tuleval teisipäeval trennis rivis olla. Ja siis tuleb kaasa teha juba täismahus."

 

Toomas Raadiku hüppeliigese vigastus jätab ta tõenäoliselt samuti koondise lõplikust valikust välja.

 

********

Mida ootab peatreener kahelt esimeselt kontrollmängult?

 

"Meil on kaheksa saalitreeningute päeva seljataga. Mõned üksikud asjad on veel läbi käimata, aga laias laastus oleme saanud kõik olulisema läbi võtta. Kas just piisav arv kordi, aga midagi rohkem, midagi vähem. Mängud peavad näitama, kas ja kuidas need asjad toimivad. Üks asi on treeningul, kus kõik on mängijatel nii kaitses kui rünnakul ette teada, aga mängudes tekivad momendid, mida ette ei tea. Eks nüüd kontrollmängudega algab vigade parandus. See on vast kõige olulisem, et need momendid mängudes üle katsetada, kontrollida."

 

"Meil on mõned uued liikumised. Kaitses on küll vanad asjad, aga mõned nooremad mängijad peavad nende nõudmistega kohanema. Eks klubide juures tehakse ka neid asju, aga siin on vähe teine kooslus ning kõik peavad teineteist mõistma. Selge see, et osadele meestele on kontrollmängud tähtsamad, just mängulises plaanis. Mõnel on vaja rohkem tõestada kui teisel."

 

(küsis Ivar Jurtšenko, Delfi Sport)

 

*       *       *

Tiit Sokk on olnud Eesti koondise eesotsas juba aastast 2009. Mitmel varasemal suvel on meeskonna komplekteeritus praegusega võrreldes olnud tõenäoliselt parem, kuid igal uuel aastal on eelmisega võrreldes siiski oma eelis. "Tegevus on muutunud professionaalsemaks," tõdes Sokk. "Kõik mõtlevad endale ja ees ootavale pikale hooajale."

 

Delfi Sport, ERR Sport, Basket.ee

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

IK 100 - turniir + konverents