U16 poisid lõpetasid Balti Matši kaotusega Läti vastu

19.07.2017

Balti Matš lõppes Eesti noormeeste U16 koondisele 73:57 kaotusega Läti eakaaslaste vastu.

Kohtumine algas Eesti koondisele ehmatusega. Lõunanaabrid rebisid kiirelt ette 16:5. Õnneks tehti kiirelt korrektuurid ja esimesele pausile mindi Lätlaste 17:14 eduseisus.

Läti läks teise veerandaja hakul taaskord 11-ga ette (25:14). Vahe püsis 10 punkti piirimail poolajani. Riietusruumidesse siirduti lõunanaabrite 36:26 eduseisus. Kerr Kriisalt poolajaks seitse silma.

Gert Prantsi juhendatav koondis tegi kolmandal veerandil imelise tagasituleku. Kui veel kuus minutit enne neljandiku lõppu oldi taga 11 punktiga (42:31), siis peagi jõuti 44:44 viiginumbriteni. Skoori tegid Martin Laandu, Kaspar Kitsing ja Johannes Kirsipuu. Veerandi lõpp pisut jälle kärises ja viimasele hingetõmbepausile siirduti lätlaste 51:46 juhtimisel.

Neljanda veerandi alguses sai paremini käima Eesti, seejärel nõelas kiirelt Läti ja läks juhtima 56:50. Eestlased tegid mõned rumalad pallikaotused ning Läti hoidis eduseisu. 73:57 võit lõpuks vastastele.

Kaspar Kitsing tõi eestlaste resultatiivsmana 12 punkti, Kerr Kriisa ja Leemet Loik lisasid 10 silma. Läti poolelt tegi paksu pahandust Ojars Alekss Berzins, kes tõi 20 mänguminutiga 22 punkti.