Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor

Täna kell 18.15: Eesti läheb veerandfinaalis kokku Poolaga! (lisatud fotogalerii Stenbocki majast)

04.08.2017

Kodusel noorte U18 EMil kohtub Eesti koondis täna üliolulises mängus Poolaga. Edasi poolfinaali saab mõistagi ainult selle veerandfinaali võitja.

Kohtumine Kalevi spordihallis algab kell 18.15. Mitte kell 16 nagu oli üleeile õhtul esialgses FIBA Europe'i võistluse kodulehe ajakavas. Aeg muudeti 18:15 peale, nii nagu on alanud seni kõik Eesti koondise mängud.

 

NB! Eile käisid U18 koondise liikmed Stenbocki majas visiidil peaminister Jüri Ratase juures. Sellest näeb fotogaleriid SIIT.

 

AJAKAVA (ülemine ots, playoff)

13.45 Suurbritannia-Bulgaaria

16.00 Horvaatia-Holland

18.15 Eesti-Poola (Tallinna TV, Delfi Sport)

20.30 Iisrael-Taani

 

Poola koondis lõpetas C-alagrupi teisena. Nad võitsid Rumeeniat 77:58, Aserbaidžaani 73:47, Portugali 73:64, Austriat 66:57. Kaotus tuli lisaajal vastu võtta tugevalt Iisraelilt 85:88, olgugi, et enamuse mänguajast oldi ees.

 

Poola koondise edukamad senisel turniiril: Dominik Wilczek 14,4 pt+4,4 lp, Adrian Bogucki 10,8+10,8+1,8, Kacper Makowski 10,2+4 lp, Lukasz Kolenda 11,8+2,6+4,8. Neist kolme mehe pikkused jäävad 195 cm piiresse, kuid noorel vägilasel Boguckil on sentimeetreid 213. Matthias Tassile täna esimene suurem pähkel sel turniiril.

 

*       *       *

Peatreener Vaido Rego Poola kohta (Õhtuleht, Henry Rull): "Osa mängijaid on tuttavad kahe aasta tagusest ajast ja eks teeme ka videoanalüüsi lisaks. Nad on suhteliselt hästi komplekteeritud. Neile meeldib kiirelt rünnakule joosta, eilegi Portugali vastu oli näha, et nad teevad seda päris isukalt. Poolal on hea viskaja, hea mängujuht, tugev ja pikk tsenter - päris hea võistkond. Üritame maksimumi võtta."

 

On vähetõenäoline, et ses kohtumises saaks Eestit aidata Kaspar Treier. Märksa suurem šanss on väljakule saada samuti vigastatud olnud Robin Kivil. Pisitraumadega on võidelnud ka põhimehed Kristian Kullamäe ja Matthias Tass.

 

Gheorghe Muresan, Rumeenia korvpalliliidu president (Rumeenia mängis Poolaga ühes alagrupis - toim.):

„Ei ole vaja muretseda Poola pärast. Te olete tugevam meeskond. Mängite oma mängu, kaitses korralikult ja viskate nad lõhki.

Eesti on väga hea tiim, üks kolmest turniiri soosikust (Horvaatia ja Iisraeli kõrval). Poolal on üks ohtlik mängija, temaga tuleb hakkama saada.“

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

IK 100 - turniir + konverents