Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor

U16 koondis mängib täna EM-i kaheksandikfinaalis Hispaaniaga (lisatud Gert Prantsi vaheanalüüs)

15.08.2017

Montenegros, Podgoricas peetaval U16 A-divisjoni Euroopa meistrivõistluste finaalturniiri alagrupis kõik mängud kaotanud Eesti koondis mängib täna kaheksandikfinaalis Hispaania vastu. Tugevad vastased on seni tunnistanud vaid kodumeeskonna Montenegro nappi paremust. 

Koondise peatreener Gert Prants tunnistas, et poisid polnud esimeseks mänguks Venemaaga (71:74) valmis.  "Enamus tunnistasid, et närv oli sees, mis on mõistetav. Teadsime, et venelased on võidetavad juhul kui saame nende pikkadega hakkama ja ise lihtsaid korve saame. Kolmepunktiline kaotus näitab, et kõik meil siiski ei õnnestnud."

 

Itaalia mängus (64:70) peeti peatreeneri hinnangul mänguplaanist suuresti kinni ning vastaste tugevamad mängijad saadi kinni. "Teisel poolajal väsisime ega suutnud seisult 51:51 vastaseid murda. Nad said edu ning suutsid seda lõpuni hoida." 
 

Alagrupi viimases mängus Prantsusmaa vastu (59:78) oli eesmärgiks vigastusi vältida. "Enne mängu oli teada, et nad on võitnud grupi ning meie oleme viimased. Meie eesmärk oli, et keegi ennast selles mängus ei vigastaks," rääkis Tartu korvpallikoolis tegutsev Prants. 

 
"Kõik kolm mängu mängisime esimest sekundist kuni viimaseni isuga. Poistele pole ühtegi etteheidet, nad võitlevad endast tugevamate ja suuremate Euroopa parimate mängijatega nii, kuidas oskavad," kiitis peatreener noori mängumehi. 

Kaheksandikfinaali vastasa Hispaania koondise keskmine pikkus on 199cm. "Kiired, tugevad ja pressivad kaitses - nagu ikka Euroopa tippriigid. Mängima läheme nii nagu ikka playoffi mängima minnakse," rääkis koondise peatreener. 

Eilne puhkepäev algas mängijatele väikese paadisõiduga, peale seda söödi lõunat ning puhati. Kell 16 oli koondisel videokoosolek ning kell 17 treening. 

Tänane tähtis mäng algab kell 17.00. Otseülekanne SIIT! 
 
 

 

 

 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

IK 100 - turniir + konverents