Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor

Meeste rahvuskoondis kindlustas MMi eelkvalifikatsiooni esikoha! Reinar Hallik jättis publikuga nägemist!

16.08.2017

MM eelkvalifikatsiooniturniiril pidas Eesti koondis tähtsa mängu Makedooniga ning võitis 74:65. Vähemalt 33 minutit oli võitja saatus siiski täiesti lahtine.

 
Ligi 30 minutit oli Eesti hädas vastaste mängujuhi Jordan Theodore'iga. Viimaks leiti tema vastu käigud ning ameeriklane hakkas eksima.
 
"Töötas plaan B. Kui Keedus kattis Theodore'i, läksid asjad paika. See oli peamisi nüansse. Aga kõik olid tublid, tegime asju nii nagu ette nägime. Paanikat ei olnud," sõnas kondise peatreener Tiit Sokk.
 
Koondise särgis pidas viimase kodumängu Reinar Hallik, kellele oli see 73. kohtumine Eesti  rahvusmeeskonna eest platsile joosta. "Tundsin täna ja olen ka enne tundnud rahva positiivset toetust. See on mulle tähtis. Vahet ei ole, kui hea või halb korvpallur ma olen, see, et ma inimestele korda olen läinud, teeb südame soojaks. Olen neile väga tänulik," rääkis Hallik pärast võitu Makedoonia üle. 

"Pisarat täna silma ei tulnud, aga oleks kaotanud, siis oleks tulnud. Eelmisel aastal pärast Poola kaotust tuli. Arvasin ka siis, et see jääb mu viimaseks mänguks. Õnneks täna võitsime ja süda on rahul."
 
Novembris näeme, nagu fännisärkide peal kirjas? "Ei näe. Teisest liigast ma koondisse ei pressi. Üritan nüüd teises liigas rahvast saali tuua (Hallik mängib tuleval hooajal omanimelise korvpallikooli ridades - toim)". Päris viimase koondisemängu peab Hallik laupäeval Kosovos. Ise arvab ta, et talle seal palju mänguaega ei jää. "Mul on järgmiseks aastaks leping taskus. Las noored tegutsevad, kellel seda veel pole. Aga kui treener ütleb, et mängin, siis muidugi keelduda ei saa."
 
Eesti kasuks tõi suurepärase tsükli teinud Sten-Timmu Sokk 15 punkti ja kolm korvisöötu (sh mitu olulist kolmest), Janar Talts lisas 14+4 lp, Rain Veideman 13+4 rs. Kristjan Kangur sai kirja 11 punkti ja 12 lauapalli. 
 
Makedoonia edukamad olid oodatult/kardetult Jordan Theodore - 19 pt, 6 rs ning Vojdan Stojanovski - 18 pt, 8 lp.
 
Nüüd, 24. augustil loositakse Münchenis novembris algava MM-kvalifikatsiooniturniiri alagrupid. Variante, kuhu Eesti võiks sattuda, on neli:

B: Läti, Türgi, Ukraina
D: Itaalia, Horvaatia, Rumeenia
F: Tšehhi, Soome, Island
H: Kreeka, Iisrael, Suurbritannia

 

 

 
 
Sulge

Ülekanded

   
Sulge

IK 100 - turniir + konverents