Kaspar Kitsing

Eesti U16 poiste koondis lõpetas EMi Montenegros 12. kohaga

19.08.2017

Montenegros Podgoricas lõpeb täna U16 poiste A-divisjoni EM. Eesti jaoks said mängud läbi, kui täna kaotati eduseisust tugevale Iisraelile 78:85 (50:49).

Kokkuvõtteks Eestile üheksapäevaselt turniirilt kuus kaotust ja üks võit. Kuid Saksamaad võideti just õigel hetkel, mis jättis meid õnneks konkureerima kohtadele 9.-12. Mitte 13.-16. Jääb lisada, et neli mängu kaotati vastavalt kolme, viie, kuue ja seitsme punktiga. Mis näitab meie head taset.

Turniiri viimases, 11.-12. kohta otsustanud mängus kohtus Eesti täna Podgoricas Iisraeliga. Esimesel poolajal nägime avatud, lahtist korvpalli, mis viis tulemuseni 50:49 - Ran-Andre Pehka tabas kaugelt poolaja viimase viske. Avaveerandi oli Eesti seejuures kaotanud 19:26.

Mängu murranguhetk saabus (paraku) kolmanda veerandi lõpus, neljanda alguses. Eesti pääses 54:54 seisult 28. minutiks juhtima 67:58. Siis aga Eesti järgmised enam kui viis minutit punkte ei kogunud ning viimase veerandi 35. minuti alguseks olime taga 67:71. Eesti maa-ala ei õigustanud, oli pallikaotusi, lahenduseta üks-üks olukordi ja luhtunud viskeid.

Lõpu eel sai Eesti veel korraks sabast kinni (73:74), kuid päris lõpp kuulus küllalt kindlalt juutidele. Vastane oli mängupildilt tugevam, pisut ühtlasem, kvaliteetsem. Seda arvesse võttes tegi Eesti koondis igati väärika partii. Jääb vaid lisada, et turniiri alguses võitis Iisrael nii Horvaatiat kui Serbiat ehk kahte hilisemat poolfinalisti...!

vv: 87 vs 63 %

Eesti: Kaspar Kitsing 19+4+3 (visked 12/7), Leemet Loik 16 pt, Hannes Saar 10 pt, Kerr Kriisa 9+4 rs, Kristjan Kokk 9+4 lp, Kaspar Lootus 5+11 lp, Joonas Riismaa 4+8+2.

Iisraeli poolel tõi 194 cm pikk viskav tagamängija Raziel Hayun koguni 35 punkti, mängust 17st 9, vabaviskejoonelt 13st 12.

*       *       *

Päev varem, reedel, jäi Eesti koondis turniiril teistkordselt alla Itaaliale. Kui alagrupis pidime Squadra Azzurri paremust tunnistama 64:70, siis eile tulemusega 53:65 (25:35). Ei olnud meie meeskonna parim päev, ei olnud parim päev ka mõnel meie liidril.

Kaotasime Itaaliale laua 47-52, pallikaotusi tegime 21 vastase 7 vastu, vaheltlõiked oli meil kõigest 4, Itaalial 16.

Kaspar Kitsing kogus 13 pt, Kaspar Lootus 11+11 lp, Leemet Loik 9+5+2. Kerr Kriisa jäi aga nullile (visked 9/0), lisaks 4 lp ja 6 rs.

Finaali jõudsid võõrustaja Monenegro ja Prantsusmaa. Esimene alistas eile tulises mängus Serbia 73:66, prantslased aga olid üle Horvaatiast 83:60. Veel huvitavat niipalju, et 15. koha võttis Soome, alistades viimaseks jäänud Venemaa 69:65.

Pildil: Kristjan Kokk mängus Iisraeli vastu.