Universiaadikoondis alistas Kirvese viskekontserti toel napilt Rumeenia (lisatud Kirvese komm.)

21.08.2017

Eesti universiaadikoondis pidas täna oma teise mängu, kui Rumeenia eakaaslased alistati 74:72.

Esimese poolajal mängu kontrollinud, kuid kolmandal veerandi suurelt kaotanud (9:20) eestlased pääsesid seekord ehmatusega. Otsustaval veerandil vastaseid siiski enam vähem ohutus kauguses hoidnud koondise parimana tõi fenomenaalsed 34 punkti ja 12 lauapalli Mihkel Kirves (visked 13/28). Siim-Markus Post toetas teda 10 punktiga.

Mihkel Kirves sõnas peale kohtumist, et mäng oli raske, kuid kõik kes väljakul käisid andsid endast 110%. "Kolmandal veerandil jäime hätta seetõttu, et eksisime lihtsatel visetel ja vead said kiirelt täis. Pidime kaitses end selle arvelt tagasi hoidma." Liidrirolli haaramise kohta ütles mängu üleplatsimees Kirves: "Pigem olid väljamängitud kohad. Nende number nelja positsioon on selgelt aeglasem ja üritasin enda peale võtta. Tänu tiimikaaslastele tekkisid mul kohad, kus rünnata."

Lauavõitluses jäime peale 45:44, visketabavus vastastel 45, meil 37%. Rumeenlased kaotasid palli tervelt 26 korral, meie patustasime 15 pallikaotusega.

Avamängus sai universiaadikoondis 97 : 52 jagu Araabia Ühendemiraatidest. Eesti koondise järgmine vastane on ülehomme tugev Argentina