Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Unicaja osutus täna 12 punkti võrra tugevamaks

U18 koondis jäi Bellecini turniiri finaalis alla Unicajale

23.02.2015

Eesti U18 noormeeste koondis lõpetas esindusliku turniiri Prantsusmaa Alpides rõõmustava teise kohaga, konkurentsis oli kaheksa meeskonda Prantsusmaalt, Belgiast, Itaaliast ja Hispaaniast.

Eesti koondis pääses kahe võidu ja ühe napi kaotusega pühapäevasesse finaali, kus vastu astus Euroliiga meeskonna Malaga Unicaja järelkasv. Andaluusia klubi oli eestlastest parem  67:55.

 

Tänases finaalis jäi Eesti meeskond hätta 214 cm pikkuse Rumeenia koondise tsentriga, kes viskas 26 punkti ja võttis 12 lauda. Vabaviskejoonelt eksis meie esindus lubamatult palju, tabavus 53 % (17/9).

 

"Kohati mängisime ilusti, aga mingitel momentidel unustasime teravuse ära ja lootsime liialt kaugvisetele," nentis koondise treener Olari Narits.

 

Eesti resultatiivseim oli finaalis Madis Soodla 12 punktiga, Siim-Markus Post lisas 11 silma.

 

Eesti koondise saldoks Ida-Prantsusmaal Orgelet' linnakese lähedal Bellecini spordibaasis peetud turniiril jäi kaks võitu (Bourg-en-Bresse'i ja Canarias Academy üle) ja kaks kaotust (Nanterre ja Unicaja) ning hinnatav teine koht. Seljataha jäid Siena Virtus, Canarias Academy, Nanterre, Jura Basket jt.

 

Eesti koondise järgmisteks proovikivideks on Nordic Cup Rootsis, Balti Matš Lätis ja kontrollmängud Rootsi ja Gruusiaga. 

 

 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Saksamaa