Ramirent Elme Metall Škoda Alexela Spalding G4S REFLEKS
Moment tänasest mängust - Siim-Sander vene on leidnud viskekindluse

Vene oli kandvas rollis kui Zalgiris võitis karikafinaalis Rytast

22.02.2015

Leedu karikavõistluste (LKF) nädalavahetus kulmineerus täna Kaunase Arenal vanade rivaalide mõõduvõtuga - Zalgiris versus Lietuvos rytas. Tõusude-mõõnadega kulgenud mängu lõpuks oli Zalgiris koduplatsil 15 400 pealtvaataja rõõmuks parem 82:76 (46:32).

Kui teise veerandi oli võitnud Kaunase meeskond koguni 30:11, siis kolmas veerand kuulus Rytasele 21:13 ning Rytas oli mängus tagasi. Kolmandal veerandil oli pealinna klubi vaat et selga tulemas, kuid just siis aitasid Siim-Sander Vene paar korvi Zalgirisel edu taas 66:55-le kasvatada.

2.30 enne lõppu juhtis Zalgiri üsna turvaliselt 72:63 ning minut hiljem 79:67, lõpus lasti konkurendil lähemale nihkuda - 82:76. Kuid nii saavutas Zalgiris hooaja esimese trofee Leedus. Zalgiris oli viimati karikavõitjaks tulnud kolm hooaega tagasi.

Rõõm on tõdeda, et eestlane on klubis leidmas oma kasulikku rolli, mänguminuteid ja viimaseid kuid silmas pidades ka vahepeal kaduma kippunud viskekindlust.

Edgaras Ulanovas tõi võitjaile 16+6lp, Will Cherry, Siim-Sander Vene (visked 7/4) ja Paulius Jankunas said kirja 12 silma, Arturas Milaknis tõi 9 punkti. Kaotajail oli parim Antanas Kavaliauskas 18+7lp ning Martynas Gecevicius lisas 13 ja Adas juskevicius 11 punkti.

Nii tõi Vene kogu karika Final Eight turniiri jooksul keskmiselt 12 punkti, mis oli meeskonna teine tulemus; Artutas Milaknis tõi keskmiselt 13 punkti, Artutas Gudaitise keskmine oli 11,3.

Lisaks keskmiselt 12 punktile kogus Vene kolmes mängus keskmiselt 4,3 lauda ja 2,3 korvisöötu. Kahepunktivisked seejuures koguni 87 % (15/13), kolmesed 33 % (6/2) ja vabavisked 57 % (7/4).

*       *       *

Mis edasi? Zalgirisel seisab lähema kahe-kolme nädala jooksul ees viis olulist kohtumist: koduliigas võõrustatakse 1. märtsil tabelis ühe võidu kaugusel seljataga olevat Neptunast ning 8. märtsil mängitakse võõrsil Lietuvos rytasega.

Euroliigas on 26. veebruaril ehk tuleval neljapäeval Kaunases vastas Galatasaray, sealt edasi 5. märtsil võõrsil Berliini ALBA ning 12. märtsil taas Kaunases Panathinaikos. Neist kolmest mängust kaks võitu hoiaks veerandfinaalipääsu lootust elus. Ehkki realistlikult võttes kuulub see unistuste valdkonda.