Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor

Korvpalliliit kinnitas noortekoondiste treenerid, nende seas on välismaalasi

08.11.2017

Esmaspäevasel Eesti Korvpalliliidu juhatuse koosolekul võeti vastu noortekoondiste treenerid 2018. aastaks. Ajaloos esimest korda asub Eesti korvpalli rahvusvõistkonna etteotsa välismaalane, kui tütarlaste U16 esindustiimi hakkab juhendama Pierre Bressant (pildil) Prantsusmaalt ning abitreeneri rollis astub lisaks Marek Koitlale üles Quentin Hillsman Ameerika Ühendriikidest.

Eesti naiste rahvuskoondise peatreeneri Janne Ritsi sõnul sai koostöö Bressanti ja Hillsmaniga alguse Prantsusmaal Celine Dumerci No Limit laagris. “Meil tekkis hea klapp ja kutsusin nad ka Eestisse talendilaaagrisse. Väga innustav oli näha, kuidas saab häält tõstmata noored tõsiselt tööle panna. Tekkis mõte, et miks mitte neid näha tütarlaste U16 koondise eesotsas. Tegime neile pakkumise ja nad olid nõus,” kirjeldas protsessi Rits.

 

Pierre Bressant on 57-aastane endine Prantsusmaa professionaalne korvpallur, kes on treenerina juhendanud Alžeeria naiskonda ja ASVEL-i korvpalliklubi.

 

EKL  registreeris Euroopa meistrivõistlustele tervelt 4 noortekoondist: noormeeste U20, U18 ja U16 ning tütarlaste U16 esindusvõistkonna.

 

Poiste U20 koondise peatreeneriks nimetati alles hiljuti Tallinna Kalev/TLÜ-st tagandatud Raido Roos, keda hakkavad abistama Heiko Rannula ja Esko Tõnisson. U18 rahvusmeeskonda asub juhendama Indrek Reinbok, abitreenerite rolli määrati Kris Killing ja Jüri Pritsin. U16 poiste etteotsa valiti viimastel aastatel pigem neidude korvpallile pühendunud Marko Parkonen, koos lisajõudude Martin Rausbergi ja Rein Raamiga. U14 koondist hakkab treenima Rauno Pehka.

 

Tütarlaste U14 koondise treeneriteks on Kaia Kosk, Reet Rausber ja Riinu Veber. U18 juhendajate duo on Märt Kermon ja Andra Viirpalu.


Eesti meeste rahvuskoondise abitreeneriks nimetati Indrek Visnapuu. Seni on abitreeneri kohuseid  täitnud Alar Varrak. BC Kalev/Cramo peatreeneri kohuseid täitev Varrak, tõdes, et Korvpalliliit tegi talle küll pakkumise, kuid koduklubi tiheda mängugraafiku tõttu otsustas ta sel korral koondise abitreeneri rollist  loobuda. “Võtsin isegi mõtlemisaega, kuid koondise aken koos vastaste skautimise ja eeltööga on ajaliselt ikkagi päris pikk ning ma ei taha klubi juurest nii kaua eemal olla. Läbirääkimised Eesti Korvpalliliidu peasekretäri Keio Kuhi ja rahvusmeeskonna peatreeneri Tiit Sokuga olid rahumeelsed ning nad mõistsid minu otsust täielikult,” kommenteeris Varrak. “Peame 19.novembril tähtsa kohtumise VTB Ühisliigas Nižni Novgorodi vastu, mis on ka üks põhjuseid, miks otsustasin loobuda.”

 
Sulge

Ülekanded

   
Sulge

IK 100 - turniir + konverents