Ramirent Škoda PAF Alexela G4S REFLEKS
Peasponsor
Vene sai lõpuks tunda ennast kui võrdne võrdsete seas

Zalgirise koduleht: karika viikendi MVP-d väärinuks Vene

24.02.2015

Siim-Sander Vene nädalavahetuse esiletõus Leedus ning karikavõit on Eesti korvpalli jaoks äärmiselt tore ja pöördelise tähtsusega hetk. Sest siiani sel hooajal pole koondise kohta tulnud just palju tujutõstvaid uudiseid. Kristjan Kangur oli pikalt vigastusega audis ning Sten-Timmu Soku tegemistele Venemaa Superliigas saab ehk hinnangu anda alles kevadel.

Leedu karikavõitjaks tulnud Siim-Sander Vene tõusis karikamängudel Kaunase Žalgirise üheks põhimeheks suuresti seetõttu, et klubikaaslane Darius Songaila sai eelmisel nädalal kaksikute poiste isaks, toob välja Delfi.

 

Kuid fakt iseenesest pole välja toodud negatiivses võtmes või kahandamaks eestlase rolli üsna raskeks kujunenud karikavõidus. Kaunase Arenal toetas oma meeskonda alla 16 000 pealtvaataja - arv, millest Eestis ei saagi unistada ning karika ulatas võitjaile ei keegi teine kui klubi elav legend Arvydas Sabonis.

 

Venelt kolmes mängus 21st 15
Vene viskas karikasarja veerandfinaalis 14, poolfinaalis 10 ja eilses finaalmängus Vilniuse Lietuvos Rytase vastu 12 punkti. Ka sai eestlane korralikult mänguaega.

 

Nii tõi Vene kogu karika Final Eight turniiri jooksul keskmiselt 12 punkti, mis oli meeskonna teine tulemus; Artutas Milaknis tõi keskmiselt 13 punkti, Artutas Gudaitise keskmine oli 11,3. 

 

Lisaks keskmiselt 12 punktile kogus Vene kolmes mängus keskmiselt 4,3 lauda ja 2,3 korvisöötu. Kahepunktivisked seejuures koguni 87 % (15/13), kolmesed 33 % (6/2) ja vabavisked 57 % (7/4).

 

Teenis ka kaaslaste tunnustuse

"Natuke ma teadsin, et võin rohkem mänguaega saada. Darius Songaila jäi perekondlikel põhjustel karikamängudest eemale. Tema perre sündisid kaksikud," rääkis Vene Delfile.

 

Finaali järel kiitsid Žalgirise kodulehel eestlase panust nii klubi kapten Paulius Jankunas kui finaali parimaks mängijaks valitud Edgaras Ulanovas. Jankunas tõi esile, et Vene on treeningutel ennast heast küljest näidanud ja seetõttu teenitult treenerite usalduse võitnud. Juuresolevast videost on ka näha, mil moel Jankunas sõbralikult Venet tunnustab, pead sasib.

 

Vaata mängu kokkuvõtet SIIT 


Vene: "Enesekindlust tuli kindlasti juurde"

"Ega mul muud üle jäänud, kui kõvasti treenida," kommenteeris Vene. "Kui euromängudes satsi ei saanud, siis tuli kuidagi ennast tõestada. Pead ei olnud põhjust norgu lasta. Hea, kui see kellelegi silma jäi, et ma treeningutel püüdsin."

 

Kas heade karikamängude pealt on lootust rohkem ka Euroliigas platsile saada? "Loodame. Eks ole näha. Siin Leedu liiga vastastel on minu koha peal vastas liikuvamad mängijad, Euroliigas on tihti suuremad mängijad. Seda ei tea kunagi ette, kuidas mänguplaan ette näeb. Aga loodan ikka, et rohkem mänguaega saaks."

 

Vene tunnistab, et vähemalt enesekindlust sai ta nende mängudega kõvasti juurde: "Kui midagi õnnestub, annab ikka juurde. Kindlasti tulid need mängud enesekindlusele kasuks."

 

Ees rida raskeid mänge

Eilse finaalmängu kohta, mille Žalgiris võitis 82:76 (16:21, 30:11, 13:21, 23:23), ütles Vene: "Finaal nagu finaal ikka. Rytasega on alati natukene närvilised mängud. Nemad said alguses paremini minema kui meie, teisel veerandil saime jälle meie kaitse pidama ja rünnaku korda. Mäng kõikus küll kõvasti, aga lõpp hea, kõik hea. Rytase liidritel polnud ka parim päev," märkis Vene, kes tõi eile 19 minutiga 12 punkti, hankis 4 lauapalli ja andis ühe resultatiivse söödu.

 

Muide, Žalgirise klubi kirjutas oma koduleheküljel, et kui parima mängija auhind oleks välja antud mitte pelgalt finaali, vaid kõigi kolme mängu põhjal, väärinuks MVP auhinda just Vene.

 

Zalgirisel seisab lähemal ajal ees mitu olulist kohtumist: Euroliigas on tuleval neljapäeval Kaunases vastas Galatasaray, sealt edasi 5. märtsil võõrsil Berliini ALBA ning 12. märtsil taas Kaunases Panathinaikos. Koduliigas võõrustatakse 1. märtsil tabelis ühe võidu kaugusel seljataga olevat Neptunast ning 8. märtsil mängitakse võõrsil Lietuvos rytasega.

 

 

 

 

 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

ÕIGE FÄNN | 22/23