Ramirent Škoda PAF Alexela G4S REFLEKS
Peasponsor
Sten-Timmu Sokk kohaneb Venemaa stiiliga

Kerde tüüri juures, Sokult 9 korvisöötu, Dünamo kaotas

25.02.2015

Moskva Dünamo korvpallimeeskond jäi Venemaa Superliiga 22. voorus võõrsil alla Samaara SGEU-le 82:94Üllar Kerde jaoks oli see neljas mäng Dinamo peatreenerina ja vastu tuli võtta esimene kaotus, vahendas Delfi.

Dünamo põhimängujuht Sten-Timmu Sokk viibis väljakul 28 minutit, viskas 6 punkti ja andis 9 korvisöötu. Kahepunktiviskeid Sokk, nr 55, ei sooritanud,m kolmesed 1/1, vv 6/3. Pluss-miinus skaala: +7.

 

"Eks ta alles harjub siinse korvpalliga," kommenteeris Kerde. "Mäng on väga füüsiline ja vajab harjumist. Kehaga ollakse kogu aeg küljes ja eks vahest saab haiget ka. Aga Sten-Timmu mäng läheb kogu aeg paremaks," lisas Kerde.

 

Kaotajate resultatiivseim oli seekord 17 punktiga Denis Zahharov. Nagu ütles Dünamo tsenter Nikita Morgunov, meeskonnal jäi puudu üksteisemõistmisest, mängukindlusest ja rahulikust meelest, ka kaitses jäime pehmeks - 94 punkti on selgelt palju"

 

Dünamo püsib liidrite kannul

Novembris võitis Dünamo sama meeskonda koduväljakul kõige napimalt 78:77. Samaara on liigatabelis 15 võiduga kolmandal kohal, Dünamo on 13 võiduga kuues. Kuid Kerde ja Soku meeskonnal on vaid võit vähem kui seltskonnal, kes jagab teist kuni neljandat kohta.

 

Käesoleva aasta alguses Dünamo korvpallimeeskonna treenerite kollektiivi ülemaks määratud Üllar Kerde on alates veebruari keskpaigast ka Dünamo esinduskoosseisu peatreener. Algselt oli peatreeneriks määramine kinni paberimajanduses, nüüdseks on kõik load ja litsentsid kätte saadud ning klubi juhtkond tegi otsuse avalikuks mõne päeva eest.

 

Siht: karikas ja koht Eurocupil

Kerde ise peatreeneriks saamisest suurt numbrit ei tee, sest varasemate kokkulepete põhjal pidigi nii minema.

 

"Mul on hea meel, et senine peatreener Mihhail Solovjov nõustus jääma minu abiliseks. Ta võttis mõne nädala pikkuse tervendava puhkuse ja andis seejärel "jah" sõna. Meil on vaja kõvasti tööd teha, et klubi poolt seatud eesmärgid täita," rääkis Kerde.

 

Dünamo tagas võiduga koha Venemaa karikavõistluste Final Four'ile, mis peetakse 28.-29. märtsil. Karikavõitja kindlustab endale tulevaks hooajaks koha Eurocupi sarja.

 

Lisaks Dinamole on koht karikavõistluste Final Fouris olemas Primorje Spartakil ja Novosibirskil. Mõlemad on sarnaselt Dinamole Venemaa Superliiga meeskonnad.

 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

ÕIGE FÄNN | 22/23