Ramirent Elme Metall Škoda Alexela Spalding G4S REFLEKS

Eestlannade nädal välismaal: Andersoni ja Braine jaoks on Euroliiga hooaeg lõppenud

07.02.2018

Kadri-Ann Lass sai eelmisel nädalal NCAA liigas kirja ühe kaotuse ja ühe võidu. Nädala keskpaigas oldi vastamisi Dayton ülikooliga, kelle paremust tunnistati seisuga 79-70. Lass oli oma naiskonna Duquesne eest väljakul 28 minutit ning selle ajaga viskas ta 15 punkti (2PTS 7/16 ja 3PTS 1/3). Nädalavahetusel mängis Duquesne ülikoooli naiskond Richmond ülikooli vastu. Koduväljakul mänginud Lassi kodunaiskond sai kirja võidu numbritega 78-70. 37 minutit mänguaega saanud Lass oli oma naiskonna resultatiivseim 24 punktiga ning võttis maha 10 lauapalli. Kadri tabas ka 100% kolmepunktiviskeid – 3/3. Tema blokeeritud 6 viset selles mängus tegid temast ülikooli parima blokeerija ühe hooaja kohta.

Maaja Bratka ning Montbrisoni naiskond Prantsusmaa esiliigas said kirja võidu, kui omal väljakul alistati Centre Federal naiskond seisuga 72-62. Bratka oli väljakul 35 minutit ning selle ajaga sai ta kirja 24 punkti ja 7 lauapalli. Montbrison asetseb oma liigas 5.kohal.

Merike Anderson ning Castors Braine pidasid Euroliigas oma alagrupi viimase mängu, kui vastamisi mindi Praha naiskonnaga. Praha naiskond oli 4 punktiga parem Andersoni koduklubist (71-75). Algviisikus alustanud Merike oli väljakul 22 minutit, viskas 7 punkti, võttis 2 lauapalli ning andis 2 korvisöötu. Castors Braine jaoks on Euroliiga hooaeg läbi ning edasi mängitakse Belgia liigat. Koduses liigas nädalavahetusel oli Braine võidukas, kui alistati Namuri naiskond seisuga 74-53.  Anderson visaks 21 mänguminuti jooksul 12 punkti ning tegi 2 vaheltlõiget.

Soome kõrgliigas oli Annika Köster võidukas, kui alistati Forssan Alku naiskond 74-79. Köster viibis väljakul 20 minutit, viskas selle ajaga 5 punkti ning võttis maha 7 lauapalli. Enne koondisepausile minekut hoiab Kösteri naiskond Hyvinkaan liigas 4.kohta.

Rootsi esiliigas pidi Janeli Lilleallik tunnistama vastase Haga BG Dolphins paremust 74-63. Lilleallik sai mänguaega 36 mänguminutit, mille aja jooksul viskas ta 3 punkti, võttis maha 5 lauapalli ning andis 8 korvisöötu. Janeli näitab väga head keskmist tulemust korvisöötudes, kui ta näitaja on 5.1 söötu mängu kohta.

Rutronik Stars Keltern ning Mailis Pokk kindlustasid veelgi esikohta, kui viimases mängus alistati Saarlouis naiskond 93-86. 16 minutit väljakul viibinud Pokk punktiarvet ei avanud, kuid sai kirja ühe korvisöödu.