Ramirent Elme Metall Škoda PAF Alexela Spalding G4S REFLEKS
Peasponsor

Kreeka koondise laagris rassib seitse Euroliiga meest

20.02.2018

Eesti meeste korvpallikoondis kohtub eeloleval reedel, 23. veebruaril 2019. aasta maailmameistrivõistluste valiksarja mängus Kreekaga. Mäng peetakse Kreeta saarel, Iraklioni linnas, algusajaks kell 18.30. Pühapäeval kell 17 kohtutakse Saku Suurhallis Iisraeli meeskonnaga. 

Kreeka koondise peatreener Thanassis Skourtopoulos kutsus Ateenas peetud esimesele treeningkogunemisele tervelt 24 mängijat. Valikusse mahtus seitse Euroliiga klubi meest, neist neli Ateena Panathinaikosest (Thanasis Antokoubonos, Nick Calathes, Ian Vougioukas, Dinos Mitoglou) ja kolm Pireause Olympiakosest (Costas Papanikolaou, Ioannis Papapetrou, Vangelis Mantzaris).

 

Välisklubide rivistusest kutsuti kohale vaid Hiinas palliv Giannis Bouroussis.

 

Kreeka peab Iraklionis kaks kohtumist järjest, 23. veebruaril Eestiga ja 25. veebruaril Suurbritanniaga.

 

Koondise kapten Kristjan Kanguri sõnul möödus esimene treening edukalt. "Täna oli esimene päev, esimene kogunemine, keeruline on mingit hinnagut anda. Suuremaid tagasilööke ei olnud, ainult Martinil tervisega," vihjas Kangur Dorbeku haigusele.

 

Hooaeg on meeste jaoks juba pikk olnud, kuid Kanguri arvates ei tohiks situatsiooni üle dramatiseerida. "Püsti me seisame, palli me põrgatame. Eks see hooaeg on kontidesse läinud, mänge on palju olnud, graafik on tihe olnud," lisas ta.

 

Peatreener Tiit Soku arvates ei tohiks Kreeka kodusaali karta:"Mängijatel on kindlasti ka palju lõbusam mängida, kui rahvas on saalis, kui tühja auditooriumi ees. " "Katsume ikka mängu kontrollida ja noh kuigi neil kõige suuremaid staare pole, peame katsuma neid ikka survestada," ütles Sokk reedese mängu kohta. Palju kõneainet on pakkunud ka peatreeneri mängijatevalik. "Ma ei tea mis tulevik toob, niiet ma pean võimaluse ka uutele tulijatele andma ja neid tundma õppima," ütles ta. Sokk avalikustas ka selle, et Sander Raieste sai kutse, kuid Vitoria Baskonia ei lasknud mängijat koondise juurde.

Sulge

Ülekanded