Ramirent Elme Metall Škoda Alexela Spalding G4S REFLEKS

Eesti kaotas võõrsil Kreekale, otsustavaks sai kolmas veerandaeg

23.02.2018

Eesti meeste korvpallikoondis kaotas 2019.aasta maailmameistrivõistluste valikmängus Kreekale 87:75.

Eesti püsis esimeses poolajal kenasti mängus ja pikale vaheajale siirduti 29:35 kaotusseisus. Mängu otsustavaks veerandajaks kujunes kolmas, mille eestlased kaotasid 13 punktiga. Kohtumise lõpus näidati selgelt agressiivsemat kaitset, kuid 19-punktilist kaotusseisu enam tagasi mängida ei suudetud.

Kreeka poolelt tegi kõige rohkem pahandust vanameister Ioannis Bourousis, kes viskas 21 punkti, võttis 8 lauapalli, jagas 6 resultatiivset söötu ja tegi otsustavatel hetkedel neli vaheltlõiget.

Eesti parimana tõi Sten Sokk 16 silma, Martin Paasoja lisas 15 ja Kristjan Kitsing 14 silma.

Tiit Sokk sõnas mängujärgsel pressikonverentsil, et kaitses oli eestlaste jaoks täna raske mäng. “Viskasime täna liiga palju kolmeseid. Vastaseid said kiirrünnakutest lihtsaid punkte. Kolmandal veerandi keskel lasime neil nelja-viie minuti jooksul palju pahandust teha ja sellest ei suutnud me enam välja tulla.”

Martin Paasoja lisas, et ka pallikaotusi oli liiga palju. “Teisel poolajal oli juba raske tagasi tulla. Vahe oli kärisenud liiga suureks."

Eesti järgmine kohtumine on juba sel pühapäeval, kui koduses Saku Suurhallis võõrustatakse Iisraeli rahvuskoondist.