Ramirent Elme Metall Škoda Alexela Spalding G4S REFLEKS

Eesti halvas Iisraeli mängu ja võttis kodus tähtsa võidu

25.02.2018

Eesti meeste korvpallikoondis alistas 2019. aasta maailmameistrivõistluste valikmängus koduväljakul Iisraeli meeskonna numbritega 78:62.

Eesti alustas algviisikuga Sten Sokk, Janar Talts, Martin Dorbek, Tanel Kurbas ja Kristjan Kitsing. Taltsi kiire kolmene lõi rahvale elu sisse ja viis Eesti ette. Esimese veerandi lõpus sekkus resultatiivselt mängu koondise debütant Kristian Kullamäe, kes koheselt nurgas palli küsis ja valuse kolmese sisse virutas. Esimesele vaheajale mindi Iisraeli 19:17 juhtimisel. Meie mehed tabasid esimese kümne mänguminutiga viis kolmepunktiviset.

Teisel veerandil läks initsiatiiv juba üsna selgelt Eesti kätte. Kiirelt tehti vahespurt ja asuti 29:21 ette. Iisrael sai ehmatusest üle ja jõudis kolme punkti kaugusee 29:26. Peatreener Tiit Sokk otsustas aja maha võtta. Poolaja pausile läksid meeskonnad eestlaste 37:33 juhtimisel. Janar Taltsilt pikaks pausiks meie parimana 10 silma.

Kui mängus Kreeka vastu toimus kolmandal veerandil selge äralangemine, siis seekord suutsime kenasti mängus püsida. Viimasele otsustavale veerandile mindi vastu napis 56:53 eduseisus.

Murrang toimus sisuliselt koheselt viimase veerandi alguses. Martin Paasoja kiire korv, sellele Olmre julge läbiminek ja Sten Soku kolmene viisid Eesti ette juba10 punktiga, 63:53! Kokku lasid eestlased vastastel viimasel kümnel minutil visata vaid 9 punkti! Tervelt 14 kaugviset tabanud Eesti koondise parimana tõi 78:62 võidumängus Sten Olmre 16 punkti. Janar Talts panustas võimsa kaksikduubli 15 punkti ja 10 lauapalliga. Koondise kapten Kristjan Kangur tegi samuti väärt etteaste, tuues 14 punkti ja 6 lauapalli.

Koondise eest esimesed mänguminutid kirja saanud Kristian Kullamäe arvele jäi 8 minutiga 8 punkti.

Iisraeli resultiivsemana viskas Jake Cohen 12 silma.

Eesti koondise peatreener Tiit Sokk sõnas mängujärgsel pressikonverentsil, et tänase võidu võti oli kaitsemäng. „Suutsime vastaste mängu halvata ja sundida neid raskeid viskeid võtma.“ Kristian Kullamäe suunas oli peatreeneril vaid kiidusõnu. „Suurepärane karjääri algus noorele mängijale. Järgmine kord tal nii lihtne enam olema ei saa. Vastased panevad pärast tänast kindlasti silma peale,“ muigas Sokk.

Täna Eesti parimana 16 punkti toonud Sten Olmre (pildil) tundis end täna platsil mugavamalt kui mängus Kreeka vastu. „Sain täna mängida endale sobivamal positsioonil. Arvan, et täna tõi meile edu hea tegutsemine kaitses. Kui laseme visata vastastel 60 punkti, siis võime mängida kellega tahes. „

Iisraeli peatreener David-Otted Kattache kiitis Eesti koondise treenereid. „Müts maha Eesti ees. Treenerid olid teinud väga head tööd ja meie kõige ohtlikumad mängijad neutraliseeriti. Kodusaalis on Eesti vastu alati raske mängida.“

Järgmise kodumängu peab Eesti teisel juulil kui vastu võetakse Kreeka, kes alistas täna Suurbritannia 75:70. Brittide elu kisub hapuks, sest neil on juba neli kaotust.