Ramirent Elme Metall Škoda PAF Alexela Spalding G4S REFLEKS

Pokil ja Kösteril sai põhiturniir läbi, Anderson ja Braine ikka kaotuseta

18.03.2018

Soome naiste korvpalli kõrgliigas lõpetas Annika Kösteri koduklubi Hyvinkään Ponteva laupäeval põhiturniiri 85:72 võiduga Kouvottareti üle, kuigi esimene veerandaeg kaotati. Saksamaa meistriliiga põhiturniiri viimases voorus pöörasid Mailis Pokk ja Keltern poolajaks tekkinud kahepunktilise kaotusseisu 75:66 võiduks, kui oldi paremad Hannoverist. Teisipäeval alistas Merike Andersoni tiim Castors Braine Belgia kõrgliigas 91:49 Spirou Ladies Charleroi’, vahendas portaal Korvpall24.ee.

Haiguspausilt naasnud ja 15,5 minutit mänguaega teeninud Annika Köster viskas selle ajaga 2 punkti (kahesed 1/3), võttis 3 lauapalli ja tegi ühe vaheltlõike. Negatiivsele poolele jäi 4 isiklikku viga ja üks pallikaotus. Henna Salomaa tõi parimana 21 punkti, Candice Warthen lisas 20 silma. Brittany Carter viskas vastaste eest 27 punkti, võttis 13 lauapalli ja andis 8 resultatiivset söötu.

Turniiritabelis platseerus HyPo (19-8) neljandale kohale, Kouvottaret (9-18) jäi kümne tiimi hulgas kaheksandaks.

*       *       *

Mailis Pokk viibis Kelterni võidumängus platsil ligi 25 minutit ning viskas 12 punkti (vabavisked 2/2, kahesed 2/5, kolmesed 2/5). Tema arvele jäi veel 3 lauapalli, üks pallikaotus ja 3 isiklikku viga. Parimatena tõid võrdselt 16 punkti Amber Orrange ja Lina Pikciute. Hannoveri resultatiivseimatena kogusid 14 punkti Ivana Brajkovic ning Melissa Jeltema.

Keltern (18-4) hoiab liigatabelis esikohta. Hannover (10-12) on seitsmes.

Algviisikus alustanud Merike Anderson sai kirja 5 punkti (vabavisked 2/2, kolmesed 1/3), 2 korvisöötu ja 3 vaheltlõiget. Eestlanna tegi ka 2 pallikaotust ja 4 isiklikku viga. Võitjate poolelt viskas 19 punkti Celeste Trahan-Davis, kõik mängijad said vähemalt 5 punkti enda nimele. Vastaste parim oli 13 punkti toonud Marie Hamaide.

22 võitu ja mitte ühtegi kaotust saanud Castors Braine on tabeliliider. Charleroi (13-9) on kuues.