Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Christian Welp - 1993 a EM-finaalis venelaste piiramisrõngas

Suri sakslasest Euroopa meister Christian Welp (video 1993 finaalist)

02.03.2015

Saksamaa korvpalli tabas valus kaotus. Südamerikke tõttu läks 51-aastaselt manala teele 1993. aasta Euroopa meister Christian Welp, vahendas täna Delfi Sport. See EM on ka eestlaste jaoks kaunis eepiline lugu.

Saksamaa koondise põhikeskmängija tõusis koduse EM-i kangelaseks, kui kindlustas lõpusekunditel Venemaa üle ajaloolise võidu 71:70. Ses mängus tõi Welp sakslastele 18 punkti, poolfinaalis Kreeka vastu viskas ya 15 ning enne seda Hispaania vastu 23 silma.

 

Kokkuvõte finaalist, mis päädib Welpi pealtpaneku ja tava vabaviskega 3 sekundit enne kohtumise lõppu, on vaadatav SIIT.

 

Ta valiti Euroopa meistrivõistluste kõige väärtuslikumaks mängijaks. Triumfiga lõppenud EM-il kaotas Saksamaa mäletatavasti vaid ühe kohtumise, jäädes alagrupimängus alla Eestile 103:113.

 

Ses mängus Eesti vastu tõi Welp 23 punkti. Sellega polnud ta siiski üleplatsimees, sest Aivar Kuusmaa paugutas teisel pool 30 punkit ning Sergei Babenko ja Rauno Pehka kogusid niisamuti 23 silma, lisaks Andrus Nagel 18.

 

213 cm pikkune Welp jõudis pärast Washingtoni ülikooli lõpetamist ka NBA klubide huviorbiiti ja mängis ookeani taguses rahaliigas kolm hooaega. Ta esindas Philadelphia 76ersit ja San Antonio Spursi. 1997. aastal tuli Welp Pireause Olympiakosega Euroliiga võitjaks.

 

Pärast sportlaskarjääri lõppu töötas ta aastatel 2000 - 2006 Saksamaa koondise abitreenerina. Seejärel kolis perega elama USA-sse. Christian Welpi jäävad leinama abikaasa ja kaks poega.

 

 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Saksamaa