Ramirent Elme Metall Škoda PAF Alexela Spalding G4S REFLEKS
Peasponsor

Reinar Halliku korvpallikoolist võib saada akadeemia, mis päästaks Iisaku gümnaasiumi

22.03.2018

Iisaku gümnaasiumi kestmiseks välja pakutud ideedest jäi sõelale Reinar Halliku korvpallikooli arendamine Reinar Halliku korvpalliakadeemiaks, millest saaks hüppelaud tulevastele sportlastele, vahendab Põhjarannik

Korvpalliakadeemia loomine aitaks kaasa Iisaku gümnaasiumi säilimisele, sest see annaks õppeasutusele oma niši.

 

Veebruari lõpus andis Alutaguse vallavalitsus teada, et ootab gümnaasiumiastme arendamise kontseptsiooni väljatöötamiseks hinnapakkumisi ja kahe nädala pärast ka kontseptsiooni ennast. Lähteülesandes pakuti välja kolm ideed: Reinar Halliku korvpallikooli arendamine Reinar Halliku korvpalliakadeemiaks, e-spordiga seotud õppeained (robootika, programmeerimine, 3D) ning loodustemaatikaga seotud õppeained (rekreatsioonikorraldus, keskkonnakaitse, ökoloogia).

 

“Selge, et gümnaasiumi igasugune arendamine tähendab investeeringut. Meie trump on, et korvpallikool on juba olemas − tegutseb Iisakus ja Mäetagusel kolmel päeval nädalas − ning korvpalliakadeemia annaks praegu trennis käijatele väljundi edasiseks. Teine trump on Reinar Halliku nimi ja tema valmisolek akadeemia vedamine enda kanda võtta," sõnas vallavolikogu haridus- ja kultuurikomisjoni esimees Annely Oone.

 

“Kui me gümnaasiumile oma nišši ei leia, siis pole teist varianti kui sulgemine, sest õpilaste arv kahaneb niivõrd kiiresti. Oodata nii kaua, kui viimane õpilane kustutab tule… ma ei näe sellel mõtet. Korvpallisuund tundub piisavalt atraktiivne olevat, meil on võimalus Reinar Halliku nime heas mõttes ära kasutada ja tema valmisolekut rakendada,” rääkis volikogu eelarve- ja majanduskomisjoni liige Priit Palmet.

 

Loe täispikka artiklit Põhjarannikust!

 

Sulge

Ülekanded