Ramirent Elme Metall Škoda Alexela Spalding G4S REFLEKS
Varese jaoks taob häirekell juba mõnda aega. Kas uute meestega saab teoks mingi muutus?

Asjade seis Lega A-s: Varese vajub sügavamale põhja

03.03.2015

Kristjan Kanguri koduklubi Varese kaotas Itaalia meistrivõistlustel võõrsil Trentole 65:78 (34:39). Liigast väljalanegemisest lahutab meeskonda nüüd vaid kaks võitu.

Varese oli terve mängu tagaajajarollis ning enne viimast veerandit taga koguni 21-punktiga (44:65).

Varese uus loots Attilio Caja kasutas Trento vastu vaid seitset (!) mängijat ja see tõi mõistagi meestele kaasa suure koormuse - näiteks Kangur viibis platsil 36 minutit, Yakhouba Diawara ja Eric Maynor said puhkama vastavalt üheks ja kaheks minutiks.

Varese võitis küll laua, kuid tabas oluliselt vastasest kehvemini (sh vabavisked 13/7), ka tehti 18 pallikaotust Trento 10 vastu. Varese on kaotanud nüüd viis mängu järjest keskmiselt 12,2 punktiga.

Puudu Rautins ja Lehto

Paraku ei kuulunud sel mängul veel rivistusse ka Tampere Pyrintöst värvatud 31-aastane Antero Lehto (185 cm), kelle näitajad Korisliigas tänavu 16,7+2,9+3 ja BBLis 12,6+2,2+2,3; teda pole ka ametlikult üles antud Varrese kodulehel.

Nähtavasti langes siiski Lehto peatse tulekuga ära jutt Lukasz Koszareki (31-187) liitumisest. Vigastuse tõttu puudub aga koosseisust põhimees Andy Rautins (tänavu 13 p mängus). Varumeestega pole Vareses terve hooaja jooksul piisavalt arvestatud.

Kanguri tagasitulekust

Kangur, kelle pluss-miinus (-3) oli lõpuks Varese parim, viskas kaheksa punkti (kolmesed 4/2, kahesed 4/1), hankis viis lauapalli ja andis ühe resultatiivse söödu. Varese resultatiivseim oli Maynor 19 punktiga.

Kanguri kohanemine keskpärases vormis ja muutuste tuules meeskonnas pole olnud loodetult valutu ja kiire. Neljas pausi järel peetud mängus on ta osalenud küll keksmiselt 28,5 minutit, toonud selle ajaga aga keskmiselt 5p+6,3lp+1rs. Kahepüunktivisked 11/3, kolmesed 12/4 ja vv 7/2. Hooaja keksmised; 9,6+7,4+2,1.

Aega on veel kümme mängu

Tabelis on Varese Pallacanestro kuue võidu ja 14 kaotusega 14. kohal ehk tagantpoolt kolmandal positsioonil, kuid 15. kohal oleval Pesarol on samuti kuus võitu, viimasel - Casertal on neli võitu. Välja langeb õnneks vaid viimase koha võistkond.

Kalender samas Varese jaoks kergemaks ei lähe. Pidada jääb kümme kohtumist, järgmiseks tulevad vastu Roma Virtus kodus, Milano EA7 võõrsil, Vanoli ja Enel Brindisi kodus ning Bologna Granarolo võõrsil. Õnneks on viimased viis kohtumist mõnevõrra kergemad.

Liidrikohal on Milano EA7 18 võiduga, kellele järgnevad Venezia 15, Sassari ja Reggio Emilia 14, Trento, Brindisi ja Bologna 11 ning Cremona 10 võiduga.

*       *       *

Järgmine Varese kohtumine on TTV eetris pühapäeval 8.märtsil, kui pärast Kalev/Cramo VTB Ühisliiga kohtumist (algusega 17) näidatakse Varese ja Rooma mängu teist poolaega (18.45) otseülekandes. Kogu kohtumine on järelvaadatav 10.märtsil kell 12.30.