Ramirent Elme Metall Škoda Alexela Spalding G4S REFLEKS

Vene aitas Varese kolmanda järjestikuse võiduni; Laanet oli Ethnikose võidumängus kõikjal

01.04.2018

Itaalia korvpalli kõrgliigas teenisid Siim-Sander Vene ja Varese laupäeval oma kolmanda järjestikuse võidu, kui kodusaalis mängiti kindlalt 88:68 üle tabelis viimasel kohal paiknev Pesaro meeskond, vahendas Korvpall24.ee

Varese on pärast detsembrist kuni jaanuari keskpaigani läbi elatud viiemängulist kaotusteseeriat oma sooritusi tunduvalt parandanud ning suur osa on sellest ka eestlasest ääremängija järjest paraneval vormil. Viimasest üheksast kohtumisest on Varese võitnud seitse.

Algviisikus alustanud 27-aastane ja 203 cm pikkune Vene kogus 12 punkti (kahesed 4/3, kolmesed 2/1, vabavisked 3/3), 3 lauapalli, 2 vaheltlõiget, ühe korvisöödu, ühe vaheltlõike, 2 pallikaotust ja 2 isiklikku viga.

Varese poolel tõusis kangelaseks Aleksa Avramovic 29 punktiga ja eestlasest viskas rohkem punkte, 13, veel ka Tyler Larson. Kaotajate poolel tõi Eric Mika 21 punkti.

Varese on heade mängudega jätnud endale veel play-offi võimaluse ellu, kui 11 võidu ja 13 kaotusega ollakse 11. kohal. Vahetult nende ees on koguni neli tiimi vaid ühe võidu kaugusel.

*       *       *

Nädala eest Kreeka korvpalli esiliigas Iraklise meeskonnalt 83:89 kaotuse saanud Rait-Riivo Laane koduklubi Ethnikos suutis võidusoonele naasta, kui Maroussi võistkond alistati tulemusega 75:68.

Külalised alustasid kohtumist paremini ja esimese kümne minuti möödudes oli Ethnikos 16:25 kaotusseisus. Poolajaks suudeti vahe siiski ühele punktile vähendada ja kolmanda veerandaja lõppedes ka kaheksa punktiga ette minna. Tasavägine mäng jätkus neljandal veerandajal, kuid võõrustajad suutsid siiski vajaliku võidu kätte saada.

Rait-Riivo Laane teenis ligi 31 minutit mänguaega, mille jooksul viskas 13 punkti (vabavisked 7/8, kahesed 0/1, kolmesed 2/2). Lisaks võttis ta 5 lauapalli, andis 5 korvisöötu, tegi ühe vaheltlõike ning tema vastu sooritati 7 viga. Eestlase arvele jäi veel 3 pallikaotust ja 2 isiklikku viga.

Võitjate parimana viskas Paraskeva Martzos 17 punkti, 16 silma ja 8 lauapalli lisas Kostas Machairas. Vastaste poolelt tõi Pavlos Xydas 14 punkti, võrdselt 12 silma jäi Christos Dakouliase ja Ioannis Michaloutsose arvele, kellest viimane kogus ka 8 lauapalli.

Turniiritabelis paikneb Ethnikos (13-11) seitsmendal kohal. Maroussi (9-15) jätkab 11. positsioonil.

Slovakkia korvpalli kõrgliiga play-offis sammus Tanel Kurbase kodumeeskond Levice kindla 3:0 seeriavõiduga poolfinaali, kui viimati alistati Bratislava Karlovka koguni 91:60.

Võõrustajad tegid suure vahe sisse juba esimese poolajaga, mis võideti 20 punktiga. Kolmandal veerandajal oldi vastasest 22:12 paremad ning ka viimane neljandik võideti 21:20.

Tanel Kurbas viibis väljakul ligi 17 minutit ja viskas selle ajaga 6 punkti (vabavisked 2/2, kahesed 2/4, kolmesed 0/2). Tema nimele jäi veel 3 lauapalli, 2 korvisöötu, 2 vaheltlõiget, üks pallikaotus ja 2 isiklikku viga.

Milivoje Mijovic tõi võitjate parimana 20 punkti ja 7 lauapalli, 15 silma lisas Miha Vašl. Vastaste resultatiivseim oli Dalibor Hlivak 12 punktiga ning 11 silma viskas Juraj Hašan.

Poolfinaalis läheb Levice vastamisi Komarno Rieker – BC Prievidza paari võitjaga. Rieker on seeriat 2:0 juhtimas.

Itaalia tugevuselt teises korvpalliliigas ehk Serie A2 tasemel pidid mõlemad väljakul käinud eestlase koduklubid vastu võtma kaotused, kui Udine jäi kodus 81:83 alla tabeli lõpus paiknevale Bergamole ning Montegranaro kaotas võõrsil 63:74 lähirivaal Bologna Consultinvestile.

Rain Veideman oli Udine üks resultatiivsemaid, kui kogus 37 minutiga 14 punkti (kahesed 2/3, kolmesed 2/7, vabavisked 4/4), 4 resultatiivset söötu, ühe lauapalli, ühe kulbi, 3 isiklikku viga ja ühe pallikaotuse.

Udine parimana tõi Kyndall Dykes 26 punkti ja 11 lauapalli ning Franko Bushati arvele jäi 16 silma. Bergamo poolel oli pidurdamatus hoos 35 punkti visanud Gelvis Solano.

Udine (16-11) on liigatabelis 5. kohal, Bergamo (8-19) alles 14. positsioonil.

Kaspar Treier viibis Montegranaro kaotusmängus platsil 5 minutit, kuid punktiarvet ei avanud. Eestlane eksis ühel kolmeseüritusel, hankis 2 lauapalli ning tegi ühe isikliku vea ja ühe pallikaotuse.

Lamarshall Corbett viskas Montegranaro kasuks 18 punkti ja Bologna resultatiivseim oli 15 silmaga Daniele Cinciarini.

Montegranaro (17-10) on tabelis 4. kohal, Bologna (19-8) hoiab teist positsiooni.