Ramirent Elme Metall Škoda PAF Alexela Spalding G4S REFLEKS
Peasponsor

Eesti neidude U18 koondis võttis eile mõõtu Jaapaniga

05.04.2018

Eesti tütarlaste U18 ja U19 vanuseklasside koondvõistkond mängis eile Riias Jaapani U17 tüdrukutega. Sõpruskohtumise võitsid jaapanlannad 73:51. 

Märt Kermoni poolt juhendatav Eesti U18 koondis oli Jaapani vastu tugevdatud ka kolme U19 vanuseklassi neiuga. Parimana tõi Janne Pulk 22 punkti ja 6 lauapalli, Johanna Eliise Teder sai kirja 11 silma, 5 korvisöötu ja 5 vaheltlõiget.

 

“Kindlasti olid tüdrukud veidi ärevil, sest varem pole Jaapaniga kohtutud. Pealtnäha oli tegemist meist lühema võistkonnaga ja mängu algus näitas kohe kätte, et vastane mängib meile harjumatu väga kiire tempoga,” kommenteeris portaalile Korvpall24.ee Kermonit abitreenerina aidanud Andra Viirpalu.

 

Ta lisas: “Rahuliku loomuga eestlannadel oli keeruline möödaläinud palle lauast kätte saada, sest vastane jõudis kogu aeg kiiremini olukorda kohale. Mängu teiseks pooleks kohanesime juba paremini ja kui hakkasime kaitses agressiivsemalt tööle, leidsime ka ise paremaid lahendusi. Igal juhul oli põnev kogemus näha, millist korvpalli mängitakse Jaapanis.”

 

Viirpalu sõnade kinnituseks saab statistikast välja tuua lauavõitluse numbrid, kus jaapanlannad olid lõpuks paremad 53-40. Ka resultatiivsetes söötudes oli vahe vastaste kasuks märkimisväärne – 22-12. Seejuures teenisid eestlannad ka kõigest 3 vabaviset, vastaste 22 vastu (vead Jaapanil 7, Eestil 17).

 

 

 

Sulge

Ülekanded