Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Braine'i ja Andersoni seni hooaja tähtsaim õhtu

Enne keskööd: kas Belgias tehakse Eesti korvpalli ajalugu?

05.03.2015

Royal Castors Braine alustab täna kell 21.30 Eurocupi poolfinaali kordusmängu Istanbuli ÜBGD vastu neljapunktisest eduseisust. Avamängu maailma kuuendas metropolis võitis Belgia L’Alleud’ külanaiskond 77:73.

Kui Braine peaks jõudma FIBA Eurocupi finaali, oleks sellega tehtud Eesti korvpalli ajalugu. Varem pole eestlannad Euroopa klubide karikafinaali jõudnud, toodud on küll hulgaliselt muude tiitlivõistluste medaleid ja ka kulda.

 

53 aastat vana mark...

Samas tasub siinkohal siiski meenutada aastat 1961 ja TRÜ naiskonna hiilgeaegu, Tulnud neli korda järjest NLiidu meistrivõistlustel Riia TTT järel teiseks, lunastati sellega koht Euroopa meistrite karikasarjas. Seal võideti veerandfinaalis kahe mängu kokkuvõttes Saksa DV Hallet, kuid kaotati poolfinaalis kahe mängu kokkuvõttes kindlalt selsamale TTT-le 49:73 ja 41:55 (need mängud peeti veebruaris).

 

"Kui poolfinaalis poleks just TTT-ga pidanud kohtuma, oleks tollane TRÜ väärinud kindlasti finaalikohta," märkis korvpalliloolane Märt Ibrus. "Nii et rääkides Andersoni tänasest võimalusest ajalugu teha, tuleb kindlasti kõrvale tuua ka 1961 ja TRÜ poolfinaalseeria."

 

Kelle närv paremini peab?

FIBA Europe meenutab eelvaates, et Istanbul lubas omas kodus tabada Braineäil tsoonist 58 %-liselt, samas kui ise tabati 47 %. Laud kuulus 35-27 ÜBGD-le, kes ongi oluliselt pikem ja võimsam naiskond.

 

Suuresti saab täna õhtul kindlasti otsustavaks psüühika. Närvid on senistes mängudes (õnneks# vedanud alt ka Türgi klubi, mitte ainult Braine’i. Loodetavasti on Belgia naiskond oma õppetunni ses osas saanud. Kuid eks koduväljaku pinge on täna tuntavalt võimas – saali pressitakse sisse rohkem kui sinna mahub (2500 pv).

 

Online ülekannet jälgi SIIT. Klubi kodulehel peaks olema ka mingi maksuline varinat liikuva pildi osas - http://www.castorsbraine.be/

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Saksamaa