Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Braine finaalis

Braine ja Anderson Eurocupi finaalis!

06.03.2015

Eurocupi poolfinaali kordusmängus võitis belglaste Castors Braine hilisõhtul Türgi klubi Istanbuli ÜBGD 78:65 (44:30). Merike Anderson oli üks kauem platsil viibinud artiste.

Kahe mängu kokkuvõttes kujunes Belgia väikelinna (või küla) paremuseks +17 punkti. Merike Anderson viskas kahes mängus kokku 20 punkti, keskmiselt niisiis kümme.

 

Seitse minutit enne lõppu tabas tartlanna kolmese seisuks 73:55 ja... it was game over...

 

Võit tuli kindlamalt kui kardetud

„Kodus on ikka lihtsam mängida,“ nentis Anderson enne keskööd Basket.ee-le. „Esile tahaks mina tõsta täna eeskätt peatreenerit,staarmängijaid meie võistkonnas ei ole. Iga mängija suudab vajadusel oma rolli ära täita, siis on meid siiani edu saatnud.“

 

Braine L’Alleud spordihallis oli eile kohal üle 2000 pealtvaataja, mida on pisut vähem, kui elab külas inimesi. „Inimesed seisid äärtes püsti. Õnneks ei suutnud me pakkuda neile sellist närvikõdi nagu veerandfinaalis, võit tuli kindlamalt.“

 

"Täna tulime üles klubiruumi, praegu on aeg tähistada sündmust õllega," ütles Anderson ja me soovisime talle head jätku.

 

Kaitses Andersonilt hiilgetöö!

Merike Anderson mängis 27 minutit, viskas 8 punkti, lisaks üks lauapall ja korvisöötu. Kahepunktivisked 6/1, kolmesed 4/2, veel kolm viga ja +- saldo 11.  Anete Steinberga tõi 17+7+2, Kim Mestdagh 17+5+4.

 

Võistkondlikult: lauas oli Istanbul parem 44-41, korvisöödud Braine’i kasuks 17-9, pallikaotused Braine’i poolt vaadates 9-16.

 

„Mina olin selles heitluses peamiselt see kaitsev faktor,“ sõnas Anderson. „Inimesed vaatavad sageli numbreid, aga ... (vastaste SG ja SF jäid kahepeale visetel kokku 15st 3!!). Kaitses, ma arvan, et esimesel poolajal oli mul väikseid probleeme, teisel enam mitte.“

 

Finaalis kohtub Castors Braine Prantsusmaa  naiskonnaga Villeneuve d'Ascq (fakti huvides olgu mainitud, et veerandfinaalis osales neli Türgi klubi, kellest kaks elimineeris Braine).

 

*       *       *

Hooajaeelsetes mängudes kaotas Braine tulevasele finaalivastaselele Villeneuve'ile kord viie, kord kümne punktiga. Kuid siis puudus Braine'il paar tegijat.

 

Kogu Castors Braine-Istanbuli ÜBGD mängu saad vaadata  SIIT

 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Saksamaa