Ramirent Elme Metall Škoda PAF Alexela Spalding G4S REFLEKS
Peasponsor
Siim-Sander Vene, Foto: Siim Semiskar

TÄNA: Eesti koondis läheb Hartwall Arenal vastamisi Soomega, Markkanen ja Koponen rivis!

25.06.2018

Eesti korvpallikoondis kohtub täna võõral väljakul maavõistluse korduskohtumises Soome koondisega, kelle ridades astuvad võistlustulle ka Chicago Bullsi ja FC Barcelona mehed Lauri Markkanen ja Petteri Koponen. Lisaks ka Malaga Unicaja korvpallur Sasu Salin ning kodustatud ameeriklane Jamar Wilson. Tänane kohtumine on koondisele viimane proovikivi enne MM-valikmänge Suurbritannia ja Kreekaga, millest esimene leiab Glasgows aset juba sel reedel. Kreeklasi võõrustatakse Saku suurhallis esmaspäeval.

Esimese omavahelises kohtumises neljapäeval Saku Suurhallis jäid soomlased peale lisaajal 69:76

 

Eesti parimana viskas kapten Rain Veideman 15 punkti. Martin Paasoja lisas 13 ja enda teist koondisetskülit mängiv Kristian Kullamäe 11 punkti.

 

Soome koondise resultatiivsemana viskas Shawn Hugg 12 silma. 10 punkti kogusid enda kontosse Mikko Koivisto, Matti Nuutinen, Carl Lindbom ja Aidoo Fiifi.

 

Tiit Sokk sõnas mängujärgselt Basket.ee-le antud intervjuus, et vastased lahendasid otsustavad olukorrad paremini ära, kuid üldises plaanis jäi peatreener koondisega rahule. „Hingestatust mängus oli aga kogemuste pagas võetakse ikkagi aastatega. Pinge all mängimist tuleb treenida.“

 

Soome koondise peatreeneri Henrik Dettmanni meelest oli tegemist hea ja väärt mänguga. „Mõlemas meeskonnas on palju noori mängijaid, kes mängivad head ja kaasaegset korvpalli. Lõpus oli meil rohkem õnne, kuid praeguses faasis on mõlema meeskonna jaoks mängupilt olulisem kui võit.“ Dettmanni hinnangul tõi lisaaja võidu hea kaitsemäng: „Saime mängu lõpuks enda kaitse toimima ja see aitas meid võidule.“ Mis mulje jättis nooruslik Eesti koondis põhjanaabrite peatreenerile? „Mulle väga meeldis! Olen Eesti korvpalli juba aastaid huviga jälginud. Olen Soome investoritele alati rääkinud, et kui te tahate panustada tulevikku, siis tehke seda läbi korvpalli. Ma arvan, et Eestis on samamoodi. Teil on palju talente, kellest kasvab tulevikus häid mängijaid.“

 

Vaata kell 18:30 Helsingis, Hartwall Arenal algavat kohtumist otseülekandes Delfi TV või TV6 vahendusel! Samuti kannab mängu üle Soome telekanal YLE TV1. 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Korvpall100!