Ramirent Elme Metall Škoda PAF Alexela Spalding G4S REFLEKS
Janne Pulk talvisel BSBC turniiril. Foto: Siim Semiskar

Neidude U18 koondis ei saanud Balti matši viimases mängus Leedule vastu

22.07.2018

Eesti neidude U18 korvpallikoondis jäi Riias toimunud Balti matši viimases mängus Leedu eakaaslastele kindlalt 59:99 alla, vahendas Korvpall.24.ee.

Leedu asus juba esimese veerandaja lõppedes 34:13 juhtima ning poolajaks kasvatati eduseis 41 punktile.

Kolmas veerandaeg kulges tasavägisemalt, mille eestlannad küll 18:21 kaotasid. Viimane neljandik siiski 15:11 võideti, kuid kokkuvõttes tuli tunnistada vastase 40-punktilist paremust.

Võrdse laua juures tegi Leedu 25 korvisöötu, meie 15, pallikaotusi oli vastasel 25, meil 34. Kiiretest sai Leedu 27 punkti meie 4 vastu. Meie pallikaotustest teenis Leedu 49 punkti, meie vastavalt 16.

Janne Pulk oli Eesti poolelt parim 19 pt, 5 lp-ga. Berit-Annabel Loomägi lisas 9+5+2, Martha-Liisa Oinitš 8+3 lp, Johanna-Eliise Teder 7+5+8. Võitjate eest viskas 20 punkti Kristina Masionyte. Dalia Donskichyte tõi 17 punkti ja 9 lauapalli.

Turniiri läbis kaotuseta Leedu, kaks võitu sai kirja Läti. Oma ainsa võidu teenis Eesti Rootsi üle, kes kaotas kõik kolm mängu.

Haiguse tõttu ei osalenud turniiril Anna-Helena Ehala (182), samuti peatreener Märt Kermon. Võistkonda juhendas peatreenerina Andra Viirpalu (muidu treener) ning Mailis Pokk (treener). Ühtlasi sai sellega läbi ka U18 koondisesuvi. EMile sõidab õrnemat sugu esindama vaid U18 koondis.