Ramirent Elme Metall Škoda PAF Alexela Spalding G4S REFLEKS
Iisrael - U20 Euroopa meister 2018

U20 Euroopa meistriks tuli kindlalt Iisrael, B-divisjoni finaalis lõi Poola Sloveeniat, Läti oli kolmas

22.07.2018

Iisraeli noorte meeste koondis tegi eduka vigade paranduse ning vahetas mulluse U20 EM-hõbeda täna pühapäeval Saksamaal kulla vastu. Horvaatia alistus finaalis 80:66 (45:34).

Mulluses finaalis jäi Iisrael Hanias peetud turniiril umbes sama kindlalt alla võõrustaja Kreekale. Täna võeti initsiatiiv juba avapoolajal. Iisraeli suurim edu oli 21 punkti. Suurim spurt toimus aga kolmanda veerandi algupoole, kui juutide edu kasvas 47:45-lt 54:45-le. Viimasel veerandil oli väikseim Iisraeli edu 10 punkti.

Korvi alt sai Iisrael 38 punkti Horvaatia 28 vastu, kiiretest teenis võitjameeskond 26 punkti Horvaatia 14 vastu.Gil Aharon Beni tõi 17 pt, Yovel Zoosman 17+11+4, Michael Mor Brisker 16+4+4, Miron Ben Ruina 14+14 lp. Horvaatia poolel Mate Kalajzic 18+7 lp ja Josip Barnjak 10 pt.

*       *       *

Pronksi võitis kodupubliku meeleheaks Saksamaa, olles parem Prantsusmaast 80:71 (42:44). Viimase veerandi võitsid sakslased 21:12. Tabavus võõrustajate kasuks 47 vs 41 %. Filip Stanic tõi võitjaile 22+7 lp, kaotajate kasuks eile Pau-Ortheziga lepingu teinud Digue Diawara 19+9 lp.

Viienda koha mängus võitis Türgi Serbiat 89:73, seitsmenda koha mängus Hispaania Itaaliat 85:60 ning üheksa koha mängus Leedu Suurbritanniat 76:62.

Suurimad korvikütid: Elijah Clarence (Rootsi) 22,4, Milos Popovic (Montenegro) 21, Gytis Masiulis (Leedu) 18,3, Carl Wheatle (GBR) 17,1, Aleix Font (Hispaania) 16,9, Matas Jogela (Leedu) 16, Michael Mor Brisker (Israel) 15,3.

B-divisjoni, kus Eesti lõpetas täna 14. real, peeti tähtsaimad mängud õhtul. Kullamängus võitis tänu heale teise poolaja kaitsele Poola Sloveeniat 71:60 (33:32). Poolakad olid paremad lauas (48-38) ning ka visetel (42 vs 33 %).

Poola väga meeskondlikus reas olid edukamad: Lukasz Kolenda 19+3+4, Adrian Bogucki 12+9 lp, Jakub Kobel 11+5 rs, Mikolaj Kurpisz 10+6 lp, Daniel Golebiowski 9+10 lp. Sloveenia kasuks tõi Aljaz Bratec 20 pt, Jurij Macura 14+9 lp, Ziga Jurcek 9+4 lp.

Väga olulise kaaluga oli aga kolmanda koha mäng (kolm paremat A-divisjoni), kus Läti alistas Venemaa 76:62 (40:38). Kolmas veerand lõunanaabritele 20:10, neljas 16:14. Korvisöödud olid Läti kasuks 19-9, viksetabavus koguni 54 vs 32 %

Arturs Strautins (pildil) tõi Lätile 24+10 lp ning Roberts Blumbergs 13+13+4. Venemaa poolel esilekerijaid ei olnud.

Viienda koha mängus võitis Soome Tšehhit 87:72 ning seitsmenda koha heitluses Bulgaaria Belgiat 64:52.

Suurimad korvikütid: Endar Poladkhanli (AZE) 24,9, Arturs Strautins (Läti) 20,3, Valon Bunjaku (kosovo) 18,8, Grigori Motovilov (Venemaa) 18,4, Märt Rosenthal (Eesti) 18, Lukasz Kolenda (Poola) 17,1.

Alumisel pildil: Arturs Strautins (198 cm), kes kogus turniiril keskmiselt 20,3 pt ja 11,3 lp.