Ramirent Elme Metall Škoda PAF Alexela Spalding G4S REFLEKS
Peasponsor
Indrek Reinbok /Foto: Siim Semiskar

Indrek Reinbok täna algava EM-i eel: üritame fookust üleval hoida (mäng Gruusia vastu kell 13!)

25.07.2018

Eesti noormeeste U18 koondis alustab reedel, 27.juulil Makedoonia pealinnas Skopjes B-divisjoni Euroopa meistrivõistlusi. Basket.ee uuris vahetult enne äralendu koondise peatreener Indrek Reinbokilt, mis mõtetega nad suve tähtsaimale turniirile vastu lähevad

Mis seisus koondis loetud päevad enne EM-i algust on?

Normaalses seisus.

 

Esimene mäng on juba reedel Gruusia vastu. Kui palju vastaste mängupilti näinud olete?

Ausalt öeldes varjab Gruusia enda tegemisi päris hästi. Oleme kontaktis olnud kõikide vastastega, kellega neil kontrollmängud olid, aga videopilti pole saanud. Vaatame nende eelmise aasta mänge ja U20 koondise videosid. Sealt näeme pisut ära, mida nad individuaalselt oskavad. Läheme nende vastu mängima oma mängu.

 

Ülejäänud vastastest on pilt ees?

Teistest on enam vähem pilt ees. Eks paljuski saab turniiri käigus selgemaks ja saame uut materjali, millega tööd teha.

 

Balti matšil teenisite ühe võidu ja kaks kaotust. Millised kitsaskohad välja tulid ja kuidas nendega veel kiirelt tegelete?

Balti matšil mängisime Euroopa ülemise otsa vastu. See oli hea indikaator, mis kindlasti näitas ära, et kui ekstra fookust lauavõitlusele ei säti, siis on tugevate võistkondade vastu kohe probleemid. Kindlasti on turniiri jaoks oluline, et meeskonna vaimsus oleks tugev. Üritame vaimsust ja fookust üleval hoida.

 

Koondise parim lauavõitleja Arthur-Herman Entsik on vigastusega väljas. Kes võtab tema koha lauavõitluses?

12 meest, kes rosteris on peavad need 10 lauapalli mängu kohta ära jagama. Kindlasti muudab tema eemalolek meie mängu. Rünnak käis palju tema käest alt läbi, tema katted panid mängu käima ja ekstra oskus tuua kadunud olukordades palle tagasi – need on olulised komponendid. Peame tegema vastavalt sellele korrektuure.

 

Eesti sõitis Makedooniasse järgmises koosseisus: Oliver Suurorg, Hendrik Eelmäe, Marten Maide, Karl-Kristjan Karpin, Erki Kuhi, Mikk Jurkatamm, Aleksander Oliver Hint, Henri Drell, Kirill Koršunov, Mark Andreas Jaakson ning Jaan-Erik Lepp. 

 

Abitreenerite rollis astuvad üles Kris Killing ja Jüri Pritšin. Füsioterapeudi kohuseid täidab Peeter Nigol.

 

Eesti U18 koondis kuulub koos Belgia, Ungari, Gruusia, Austria ja Aserbaidžaaniga B-alagruppi. Esimene kohtumine peetakse Gruusiaga reedel meie aja järgi kell 13.00.

 

Otseülekandeid on võimalik jälgida Basketi Facebookis või FIBA Youtube`i kanali vahendusel

 

Ajakava

Sulge

Ülekanded